آخرین اخبار کاشان

۲۸ هزار مترمربع زمین در کاشان آزادسازی شد

وبکا نیوز

مجتبی آراسته روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ارزش این زمین‌های رفع تصرف شده که در برزک، قمصر، کاشان و نیاسر قرار دارند، افزون بر ۱۲۷ میلیارد ریال است.

وی افزود: این زمین‌ها در ۱۰ روز گذشته با حضور عوامل یگان حفاظت اراضی از دست متصرفان خارج، به دولت بازگردانده و تمام ساخت و سازهای روی این زمین‌ها تخریب شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان حمایت‌های قانونی در حفظ و حراست از زمین‌های ملی را بسیار مهم و تاثیرگذار برشمرد و تاکید کرد: عزم و اراده مجموعه یگان حفاظت اراضی و دستگاه قضایی، مقابله با پدیده زمین‌خواری و برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان از عرصه‌های ملی است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر اداره راه و شهرسازی کاشان تعامل بسیار خوبی با مقام‌های قضایی دارد که امید می‌رود با مشارکت و همراهی هر چه بیشتر مردم و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، شاهد دست‌اندازی کمتر به عرصه‌های ملی باشیم.

آراسته در ادامه به مردم توصیه کرد تا به منظور جلوگیری از مشکلات آتی پیش از اقدام به خرید زمین برای اطلاع از وضعیت ثبتی (دولتی یا غیردولتی بودن)، نوع کاربری (کشاورزی یا تاسیسات شهری) و موقعیت (واقع شدن در داخل یا خارج محدوده شهری) از اداره راه و شهرسازی استعلام دریافت کنند.

شهرستان کاشان با گستره چهار هزار و ۳۹۲ کیلومترمربع، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید