آخرین اخبار کاشان

13 شکوائیه علیه واحدهای آلاینده کاشان صادر شد

وبکا نیوز

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از کاشان، اللهیار دولتخواه ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به سالم بودن هوای کاشان در 85 درصد از روزهای سال جاری اظهار داشت: این موضوع به دلیل کاهش تردد خودرو در سطح شهرستان کاشان بوده است.

وی ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان افزود: با شیوع این ویروس و با کاهش تردد و مسافرت به شهرستان کاشان شاهد احیای برخی گونه‌های در حال انقراض بودیم و از تخریب محیط زیست ضلع شمالی شهرستان کاشان نیز جلوگیری به عمل آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان ضمن اشاره به پایش واحدهای تولیدی شهرستان کاشان ابراز داشت: در طول پنج ماه اخیر 269 واحد تولیدی در شهرستان کاشان مورد پایش قرار گرفتند که 13 مورد از آنان به شکوائیه ختم شده است.

وی ضمن اشاره به کشف سلاح و ادوات غیرمجاز شکار از شکارچیان گفت: ماموران یگان حفاظت از محیط زیست شهرستان کاشان به صورت شبانه‌روزی برای حفظ این مناطق تلاش می‌کنند و در این راستا نیز با تلاش ماموران سه قبضه سلاح غیرمجاز در سال‌ جاری کشف و در این رابطه نیز 13 شکارچی متخلف دستگیر شدند.

دولتخواه ضمن اشاره به مشاهده رد پای پلنگ در منطقه حفاظت شده قمصر برزک کاشان تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با امکنات ویژه حضور این حیوان را در منطقه حفاظت شده قمصر – برزک کاشان مستندسازی کنیم در حالی که گربه سانان از قدرت استتار قوی برخوردار هستند.

وی ضمن انتقاد از نحوه و محل دفن پسماندهای منطقه کاشان تاکید کرد: با گذشت 10 سال از این موضوع هنوز مشکلات سایت پسماند کاشان رفع نشده است در حالی که اساسی‌ترین کار تفکیک زباله از مبداء است و از سوی دیگر تولید و انبار حجم بالای کود در این سایت مشکلاتی را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید