آخرین اخبار کاشان

102هزار خانه روستایی استان اصفهان نیازمند مقاوم‌سازی هستند

وبکا نیوز

غلاحسین خانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز، پیرامون مقاوم سازی منازل مسکونی  روستاهای استان اصفهان اظهار داشت: اقدامات لازم در خصوص مقاوم سازی منازل روستایی تاکنون بیش از 30 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان اصفهان مقاوم سازی شده‌اند.

خانی گفت: مقاوم‌سازی و بهسازی خانه‌های روستایی، تکمیل طرح هادی روستایی، تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض برای احداث و بهسازی مسکن، احداث مسکن محرومین، صدور سند مالکیت و احداث و آسفالت معابر روستایی اقدامات مهمی است که در روستاهای استان اصفهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات بانکی مقاوم‌سازی مسکن روستایی از 400 میلیون ریال به 500 میلیون ریال افزایش یافت، تاکید کرد: این تسهیلات با بهره پنج درصد به روستاییان عرضه می‌شود و برای احداث مسکن محرومین و خانه‌های روستایی تسهیلاتی پیش‌بینی شده که این اعتبارات به توسعه ساخت و ساز و حمایت از زندگی روستایی کمک کرده است.

خانی با بیان اینکه 205 هزار مسکن روستایی استان اصفهان بر اساس سرشماری و مطالعات نیازمند مقاوم‌سازی بودند، ابراز داشت: 50 درصد از این خانه‌ها مقاوم‌سازی شدند که بخش زیادی از احداث و مقاوم سازی آن‌ها در هفت سال گذشته صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های بنیاد مسکن علاوه بر روستاها در مناطق شهری با جمعیت زیر 25هزار نفر اجرا می‌شود، افزود: طرح هادی روستایی از جمله اقدامات موثر دولت در توسعه و عمران زیربنایی روستاها و کاهش مهاجرت به شهرهاست که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده‌راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل‌بند، آماده‌سازی اراضی پیش‌بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان ضمن اشاره به اهداف طرح هادی گفت: طرح هادی برای ساماندهی و اصلاح بافت موجود، نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از جمله مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، ساماندهی تاسیسات، تجهیزات عمومی روستایی اجرا می‌شود.

خانی ضمن اشاره به دیگر اهداف اجرای طرح هادی در روستاهای استان اصفهان تاکید کرد: اصلاح و بازگشایی معابر، جدول‌گذاری، آسفالت و سنگ فرش معابر، ساماندهی فضای سبز و ایجاد محل بازی کودکان از دیگر اهداف اجرای طرح هادی روستایی است.

انتهای پیام/804/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید