آخرین اخبار کاشان

کاشان| ایران در تولید آهن اسفنجی در رتبه نخست دنیا قرار گرفت / صعود یک پله‌ای کشور در تولید فولاد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، خداداد غریب‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به حمایت از 10 مقاله پژوهشی در حوزه سنگ‌های قیمتی اظهار داشت: در پنج ماهه امسال در شمش فولاد 9 درصد، در آهن اسفنجی 12 درصد، در محصولات فولادی پنج درصد رشد داشتیم به نحوی که میانگین فولاد ما در شش ماهه اول سال 2020 میلادی 10.2 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه تولید فولاد ایران بیشترین رشد در دنیا را داشت، افزود: ما در سال گذشته با تولید دو میلیون و 400هزار تن فولاد از رتبه دهم به رتبه نهم ارتقاء پیدا کردیم و بالاتر از کشورهای دیگر قرار دیگر قرار گرفتیم و در آهن اسفنجی نیز در شش ماهه نخست سال میلادی با تولید 15میلیون تن در رتبه نخست دنیا قرار گرفتیم و علی رغم تحریم و شرایط کرونا تولیدات ما به معنی واقعی جهش داشت و این موضوع نیز ادامه دارد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه در صادرات مس افزایش صادرات و در صادرات فولاد به دلیل افزایش مصرف داخلی شاهد کاهش بودیم، ابراز داشت: امید است تا با تلاش‌های صورت گرفته میزان صادرات بهتر از شرایط قبل شود؛ در حوزه فولاد محصولات مختلفی صادر می‌شود به نحوی که محصولاتی بالای 500 دلار نیز صادرات داریم.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات فولادی ما در کشور به صورت میانگین چهار میلیارد دلار است، گفت: 160 درصد رشد اکتشافات کشور در سال های 97 و 98 را نسبت به کل اکتشافات صورت گرفته شاهد بودیم و نزدیک به 40هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه‌گذاری را در صنایع بزرگ شاهد بودیم و در بعد تامین مالی نیز افزایش سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های مردمی از 150 میلیارد تومان به 500 میلیارد تومان ارتقاء داشتیم.

غریب‌پور با بیان اینکه رویکرد ما رسیدن به یک میلیون متر حفاری است، تصریح کرد: این مهم اقدام بزرگی است و در نظر داریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در کوتاه مدت به این مهم دست پیدا کنیم که تحقق آن از اهداف مهم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل ریلی، جاده‌ای و بندر نیازمند 9 میلیارد یورو اعتبار است، تاکید کرد: صنایع بزرگ در این زمینه ورود پیدا کرده است و خوشبختانه اتفاقات خوبی اتفاق افتاده است و کارهای زیربنایی بزرگی صورت پذیرفته است.

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید