آخرین اخبار کاشان

واحدهای تولیدی بزرگ کاشان به مسئولیت اجتماعی خود اهتمام بیشتری کنند

وبکا نیوز

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی‌نژاد روز چهارشنبه در آیین کلنگ‌زنی طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تصریح کرد: عمل به مسئولیت اجتماعی از شاخصه‌های شرکت‌های صنعتی در جهان به شمار می‌رود و از این نظر بزرگترین اعتراض ما متوجه شرکت سایپا سیتروئن است.

وی بیان کرد: مسئولان این شرکت می‌گویند در کاشان اشتغال ایجاد کرده‌اند اما باید اذعان کرد که نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ نفر از مردم کاشان به سایپا سیتروئن خدمت می دهند که خودرو تولید کند.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس افزود: این شرکت از گاز، آب، برق، هوا، زمین و منابع منطقه استفاده می‌کند اما مسئولیت اجتماعی خود را انجام نمی‌دهد؛ باید مردم طعم حضور سایپا را در منطقه بچشند.

وی ادامه داد: فولاد مبارکه پرچمدار صنعت در کشور است که خدمات زیادی ارایه کرده به صورتی که حجم بزرگی از توسعه شهر اصفهان مربوط به این شرکت است؛ البته انتظارها از استان اصفهان خیلی زیاد است اما وقتی واحدی مانند فولاد مبارکه وجود دارد، باید به منطقه توجه داشته باشد.

ساداتی‌نژاد اضافه کرد: بر اساس سند توسعه فولاد مبارکه ۲ طرح توسعه در منطقه کاشان باید اجرا شود که شامل گالوانیزه و تولید ورق رنگی است و گام مقدماتی نورد سرد نیز به آن اضافه شد.

وی با اشاره به ۸۰ فرصت شغلی مستقیم بخش نخست طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، یادآور شد: بیشتر ظرفیت اشتغال آن در بخش دوم طرح توسعه نهفته است که انتظار می‌رود پس از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی بخش نخست، بخش دوم را نیز آغاز کنند و سپس بخش سوم (تولید گالوانیزه رنگی) در دستور کار قرار گیرد.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس، برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح  بر ضرورت تفویض اختیار به مدیران و مسئولان کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان از سوی فولاد مبارکه تاکید کرد.

وی اظهار داشت: نیروهای بومی باید در انتخاب پیمانکاران و استخدام‌ها مهندسان مد نظر قرار گیرد و برای خرید کالاها نیز از ظرفیت شهرستان کاشان بهره‌برداری شود.

ساداتی‌نژاد به بلا استفاده ماندن ورزشگاه ۱۵ هزار نفری کاشان و جمعیت جوان این منطقه اشاره کرد و حمایت مالی فولاد مبارکه از این ورزشگاه یا اختصاص یک تیم دسته ۲ به کاشان را خواستار شد.

وی همچنین همکاری فولاد مبارکه اصفهان برای احداث ساختمان رادیو کاشان را خواستار شد.

به گزارش ایرنا، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر در آیینی با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

اصفهان با افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور به شمار می‌آید.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید