آخرین اخبار کاشان

۲ ملک واقع در حریم تپه‌های سیلک کاشان آزادسازی شد

وبکا نیوز

بهمن کاظمیان روز پنجشنبه در این ارتباط به خبرنگاران گفت: به منظور انجام تکالیف قانونی و جلوگیری از تغییر اراضی کشاورزی و باغات و همچنین حفظ حریم تپه‌های باستانی سیلک، ۲ فقره حکم کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ شهرداری که مراحل اداری، قضایی و انتظامی آن به صورت کامل انجام شد و پس از قطع انشعابات به صورت کامل اجرا گردید.

وی افزود: ساخت و سازهای موضوع رای‌ها را یک خانه باغ به مساحت تقریبی ۵۰ مترمربع و یک خانه باغ و مغازه تجاری به مساحت ۱۴۳ مترمربع شامل می‌شد که در ۲ طبقه با مصالح بنایی به صورت دستی ساخته شده بود.

مدیر اجرای احکام شهرداری تاکید کرد: همه رای‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری با دستور تخریب در برنامه‌ریزی‌های اجرای احکام قرار دارد که با تامین پشتیبانی انتظامی به تدریج اجرا خواهد شد.

وی در ادامه به شهروندان و مالکان اراضی کشاورزی توصیه کرد، پیش از انجام هر گونه خرید و فروش، ساخت و ساز جزیی و کلی، محصور کردن اراضی کشاورزی منجمله دیوارکشی و فنس‌کشی از شهرداری، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط استعلام کنند.

به گزارش ایرنا، سیلک کاشان با حدود هشت هزار سال قدمت که امروزه درون محدوده شهری قرار گرفته است، یکی از محوطه‌های باستانی مهم ایران و جهان به شمار می‌رود که در ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ با شماره ۳۸ در فهرست اثرهای تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

در مجموع بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی با ارزش منجمله ۳۳۳ اثر ثبت ملی در کاشان وجود دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید