آخرین اخبار کاشان

آموزش و پرورش اردستان هیچ سرانه دریافت نکرده است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، زنگ بازگشایی مدارس اردستان با شعار تبسم مهربان رویکرد فن آوری نوین، استمرار یادگیری و تربیت تمام ساحتی در مدرسه دکتر فاطمی در شهرستان اردستان با حضور مسئولان این شهرستان به صورت نمادین به صدا در آمد.

حمید رضا تاملی با تبریک این روز به دانش‌آموزان و معلمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به خصوص شهدای مدافع حرم و شهدای دانش‌آموزان اظهار داشت: سال تحصیلی امسال را با توجه به رفتار و درک درستی که از نتایج گزارشات و روند کنترل کرونا به دست امده و امسال را با شرایط بحرانی که تاکیدمان به حفظ سلامت دانش‌آموزان و کادر آموزشی است آغاز می‌کنیم.

وی ضمن اشاره به این موضوع که مدیران بالادستی با در نظر گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اثر بخشی که برای تحصیل دارد حتما به این موضوع فکر کرده‌اند، افزود: تا امروز یک ریال سرانه به حساب مدارس آموزش و پرورش اردستان واریز نشده که دولت باید تمهیداتی خاصی را بیاندیشند چراکه هزینه‌ها توسط والدین و خیران تامین شده است.

فرماندار اردستان گفت: موضوع و شاخصه سلامت از مواردی است که شورای آموزش و پرورش صرفا برای ادامه فعالیت آموزشی در تمام مدارس مد نظر قرار داده و آن را در بازرسی‌ها پیگیری و رصد می‌کند تا سلامت دانش‌آموزان به خطر نیافتتد.

وی ابراز داشت: امسال علی‌رغم کاهش بودجه و اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی که به حدود 15 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده اما 20 درصد از این کل منابع به جهت تقویت زیر ساخت‌های آموزشی در مدارس  ابتدایی و متوسطه و هنرستان‌ها اختصاص داده‌ایم و اتفاق خیلی خوبی که در قانون بودجه سال99 پیش‌بینی شده موضوع اجرای سیاست خشت‌های آسمانی است.

تاملی بیان کرد: طبق سند بنیادی در آموزش و پرورش و وضعیت ثبت‌نام  دانش‌آموزان در مدارس در تعدادی از مدارس سطح شهرستان اردستان مشکل کمبود کلاس داریم و با توجه به فرسوده بودن و عدم استحکام برخی دیگر از فضاهای آموزشی نیازمند نوسازی فضاهای آموزشی را داریم که در بودجه سال 99 منابع بسیار خوبی در بخش احداث بناهای خیر ساز ایجاد شده است که اگر 50 درصد آن توسط خیر تامین شود 50 درصد دوم را دولت تضمین می‌کند که برای شروع این کار اولین مدرسه در اردستان ساخته می‌شود.

انتهای پیام/802/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید