آخرین اخبار کاشان

پیامهای یک حکم تاریخی

وبکا نیوز

A Rahberivasolimaniرهبر فرزانه انقلاب دامه ظله حضرت آیه الله سلیمانی را پس از تشکر از خدمات حضرت آیه الله نمازی به امامت جمعه و نماینده معظم له در منطقه کاشان منصوب فرمودند.

پیام رهبرعزیز انقلاب برای مردم کاشان یک مدال طلایی افتخار محسوب میشود که نخبگان باید روی آن تامل کنند و برنامه ریزان شهری و کشوری آن را مدنظر قرار دهند و آحاد مردم کاشان به آن ببالند و جملات آن را در وصف کاشان انقلابی با آب زرین روی دیوارها بنویسند و قاب کنند و روی دیوارها نصب نمایند.

ولی متاسفانه وقتی دیدم غالبا در رسانه ها به عمق این پیام توجه کمی شده برآن شدم در حد فهم خودم چند سطری بنویسم. 

پیام معظم له علاوه بر انتصاب یک شخصیت کشوری و وزین و باتجربه که سالها نمایندگی مجلس خبرگان را نیز داشته است حاوی جملات کوتاه ولی پرمفهوم برای مردم این دیار و سابقه کهن تمدنی آنست. رهبر معظم انقلاب علاوه بر مباهات به سابقه کم نظیر دانشمندان دینی کاشان در عالم اسلام میفرمایند؛


 1- مردم کاشان مجاهدت و وفاداری به آرمانهای انقلاب را به حد نصاب کامل رسانده اند.


 2-مردم کاشان در همه عرصه ها به وظایف انقلابی خود عمل کرده اند.

این دو نکته علاوه بر مباهات فراوان وظیفه مسئولان و مردم را در پاسداشت این دو خطاب گوهر نشان سنگین تر میکند.

کلمه نصاب کامل کلامی است که امضای مقام ولایت را در رضایتشان از سالها تلاش مردمان این خطه دارد.

و نکته بسیار مهم اینکه مقام ولایت و رهبری معظم از کاشان به عنوان منطقه یعنی فراتر از یک شهرستان نام میبرند و باید دانست کاشان تنها شهری است که از ابتدای انقلاب در کنار مراکز استانها نمایندگی مستقیم رهبری و منصوب ایشان داشته است.

وقتی رهبر معظم انقلاب دامه ظله چنین نگاهی به کاشان دارند باید پرسید چرا برخی در استان اصفهان تا این حد در مقابل طرح استان شدن کاشان مقاومت میکنند و به حقوق منطقه کاشان سالهاست اهمیت درخور آن در بسیاری از حوزه ها نداده اند.

نماینده محترم کاشان و آران و بیدگل اگر فقط همین پیام و پیامهای مشابه رهبری معظم انقلاب را در استدلال به طرح استان شدن کاشان داشته باشند کفایت میکند وشاید نیازی به برشمردن اینهمه ظرفیت و استعداد منطقه کاشان نباشد وباید برای همه مسئولان استانی و وزارت کشور حجت باشد.


   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید