آخرین اخبار کاشان

برگزاری دروس مدارس علمیه به صورت حضوری و غیر حضوری

وبکا نیوز

به گزارش پورتال خبری کاشان به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین منصور فرجی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بازگشایی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: بازگشایی حوزه‌های علمیه به نظر و درایت رهبرمعظم انقلاب و به تشخیص ستاد ملی مبارزه با کرونا در دوره فعلی که هنوز آثار این بیماری در جامعه وجود دارد، این امر نیازمند تدبیر دروس بدون تعطیلی داشت که بهترین تصمیم گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه مدارس علمیه ۷ شهر تحت پوشش حوزه علمیه منطقه کاشان هستند که هریک از این شهر‌ها شرایط مختلفی دارند، افزود: امسال دروس در سطوح مختلف حضوری و غیر حضوری و بومی و غیر بومی تقسیم شده که با توجه به تغییر وضعیت نیز قابل تغییر خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین فرجی با اشاره به اینکه این مرکز نخستین مرکز در کشور بود که تعطیلی حوزه‌ها و ارائه دروس غیر حضوری را با همکاری و همراهی و تدبیر مدیران مدارس علمیه در دستور کار قرار داد، ابراز امیدواری کرد در ترم جدید نیز برنامه ریزی کرده و این تجربه را در دستور کار داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه منطقه کاشان ابراز امیدواری کرد با توجه خاص الهی و عنایات ویژه امام عصر (عج) سالی با برکت و پیشرفت علمی خوب را با تجربه‌ای جدید برای تمامی حوزویان کشور شاهد باشیم.

لازم به ذکر است، در منطقه کاشان بزرگ ۱۹ مدرسه علمیه فعال با ۵ هزار و ۷۹۲ طلبه و یک مدرسه علمیه در حال ساخت است که از این تعداد ۱۳ مدرسه علمیه در شهرستان کاشان است و ۶ مدرسه شهر‌های تابعه کاشان، آران و بیدگل، قمصر، برزگ، نطنز و نراق در استان مرکزی است.

 

شایان ذکر است، حوزه علمیه کاشان استانی دیده شده است و تنها شهرستان در کشور است که مرکز خدمات مستقل دارد و مستقیما زیر نظر ستاد فعالیت می‌کند و به همین دلیل از آن به نام حوزه علمیه منطقه کاشان نام برده می‌شود.


   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید