آخرین اخبار کاشان

به لطف الهی از پیچ تاریخی کرونا به سلامت عبور می کنیم

وبکا نیوز

به گزارش پورتال خبری کاشان، روح الله دهقانی دادستان عمومی و انقلاب کاشان آیین نمادین بازگشایی مدارس کاشان که با حضور مسولان، خیرین، دانش آموزان و اولیا آیین نمادین بازگشایی مدارس کاشان در سال تحصیلی 1400-1399دبستان دخترانه طالبیان مقدم در خیابان حضرت امام خمینی ره کاشان برگزار شد ، گفت:  باید با همتی مجدانه تهدید کرونا را فرصتی ارزشمند تبدیل کنیم و لحظه ای از مقوله مهم تعلیم و تربیت فرزندان غافل نشویم.

وی با تقدیر از همت خيران مدرسه ساز بویژه خاندان طالبیان مقدم ادامه داد:  رعایت عدالت آموزشی و بهداشت عمومی باید سرلوحه مردم و مسولان قرارگیرد تا به لطف الهی از این پیچ تاریخی کرونا به سلامت عبور کنیم.

دهقانی رعایت حجاب و عفاف را اولویت فعالیت‌های آموزش و پرورش خواند و گفت : چنانچه خانواده ها به این معروف الهی مقید باشند شرایط مناسبتری برای ارتقای اخلاق و معنویت جامعه پدیدار خواهد شد. 

حسین مقنی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان در آیین با گرامیداشت یاد و نام شهدای والاقدر گفت : تمام همت و تلاش مجموعه همکارانم این است که  با لطف خدا و عنایات حضرت سیدالشهدا علیه السلام برگزاری سال تحصیلی پرشکوهی داشته باشیم و با ترکیب آموزش حضوری و مجازی بتوانیم در رشد و تعالی آینده سازان میهن اسلامیمان نقش داشته باشیم.

وی افزود : 65 هزار دانش آموز کاشانی تحصیل خود را در 372 مدرسه آغاز می کنند که بیش از 6 هزار نفر از این دانش آموزان، نوآموزان پایه اول ابتدایی هستند که بیش از 5 هزار نفر معلم و همکار وظیفه تعلیم و تربیت این عزیزان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اشتغال بیش از 8 هزار و 500 دانش آموز تبعه افغانی در شهرستان کاشان گفت : میزان ترک تحصیل در این شهرستان چیزی نزدیک به صفر است و فقط دو تبعه افغانی آمار ترک تحصیلی در کاشان است.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش کاشان با اشاره به وضعیت سخت  کرونایی و چگونگی تحصیل دانش آموزان گفت : بیش از هفت ماه است که فرزندان ما از مدرسه و البته آموزش حضوری محروم هستند ولی با تلاش مجاهدانه همکاران عزیزم آموزش مجازی با قوت و قدرت به جهاد مقدس تعلیم و تربیت مشغول هستند و وضعیت میزان حضور دانش آموزان همه روزه رصد می‌شود.

لازم به ذکر است، زنگ آغاز سال تحصیلی 1399-1400 توسط فرزند شهید مدافع سلامت دکتر مجید فرهاد نواخته شد


   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید