آخرین اخبار کاشان

کاشان| هیچ راهی جایگزین آموزش حضوری نیست

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، بنا به اعلام وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان مقرر شده است تا مدارس از 15 شهریور بازگشایی و دانش‌آموزان نیز بر مبنای وضعیت زرد در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند و این موضوع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدید صورت پذیرد.

این موضوع برای والدین دانش آموزان دغدغه‌ای شده است که با وجود شیوع ویروس کرونا مسئولان برای ایجاد پروتکل‌های بهداشتی در مدارس چه تدابیری اندیشیدند و حال با تدوین پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه چه تضمینی برای رعایت آنان از سوی عوامل اجرایی وجود دارد؟

آموزش حضوری نیز از سوی دیگر جایگزین مناسبی ندارد و همین ارتباط بین دانش‌آموز و معلم می‌تواند در فراگیری هرچه بهتر تاثیرگذار باشد اما شیوع ویروس کرونا این آموزش حضوری را تحت تاثیر قرار داده است و از روش‌های جایگزین نظیر آموزش مجازی و غیرحضوری استفاده می‌شود اما نمی‌تواند به خوبی آموزش حضوری باشد.

زهرا مادر یکی از دانش‌آموزان کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه “تمامی والدین دانش‌آموزان سردرگم هستند” اظهار داشت: در این شرایط و با شیوع ویروس کرونا در هر مقطعی از زمان تصمیمات مختلف اتخاذ می شود و در آخرین اخبار از کلاس‌های حضوری صحبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان در موج دوم شیوع ویروس کرونا به این ویروس مبتلا شدند، افزود: برگزاری حضوری کلاس‌ها باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشد اما چه ضمانتی برای رعایت این پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد تا فرزندانمان از این بیماری مصون باشند.

این والدین دانش‌آموز کاشانی با بیان اینکه کاشان در آخرین بروزرسانی از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد، ابراز داشت: وضعیت نارنجی کمتر از وضعیت قرمز نیست در حالی که مسئولان از کلاس‌های حضوری صحبت می‌کنند و بر این امر اصرار دارند.

اعظم دیگر والدین دانش آموز کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه طبق اخبار منتشر شده شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان هفت برابر شده است، اظهار داشت: این مهم بدین معنی است که افراد بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند در حالی که مسئولان از برگزاری کلاس‌های حضوری صحبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کودکان ما نیز در این برهه از زمان در معرض ویروس کرونا قرار دارند، افزود: با وجود آنکه مسئولان از تدابیر سختگیرانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سخن می‌گویند اما هنوز نگرانی‌ها برای والدین وجود دارد چراکه دانش‌آموزان در یک مکان مسقف در کنار یکدیگر برای مدتی حضور دارند.

این والدین دانش‌آموز کاشانی با بیان اینکه اگرچه هیچ راهی جایگزین آموزش حضوری نیست اما سلامتی فرزندانمان اهمیت بالاتری دارد، ابراز داشت: نمی‌شود آموزش و تحصیل را متوقف کرد اما برای تداوم این مهم لازم است تا مسئولان تدابیر لازم را برای آموزش مجازی با ایجاد زیرساخت‌های لازم فراهم کنند.

علی پدر یکی دیگر والدین دانش‌آموزان کاشانی با بیان اینکه مسئولان در تصمیمات خود هیچ ثباتی ندارند، اظهار داشت: مسئولان یک روز از آموزش غیرحضوری در مدارس شهرهای با وضعیت قرمز صحبت می‌کنند اما امروز از آموزش حضوری با وجود مرگ و میرهای ناشی از بیماری حاد تنفسی یا کرونا حرف می‌زنند.

وی با بیان اینکه در همین 24 ساعت اخیر سه نفر در کاشان جان خود را از دست دادند، افزود: 19 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی کاشان به دلیل  بیماری حاد تنفسی یا کرونا بستری هستند و افراد بستری شده نیز به بیش از 80 نفر رسیده است در حالی که اعلام می‌کنند شرایط در کاشان نارنجی است.

این والدین دانش‌آموز کاشانی با بیان اینکه والدین دانش‌آموزان از تصمیمات متغیر مسئولان سردگم هستند، ابراز داشت: لازم است تا مسئولان با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدام قاطعی را انجام دهند تا علاوه بر حفظ سلامت دانش‌آموزان آموزش آنان نیز در بالاترین سطح انجام شود.

حسین یکی دیگر از والدین دانش‌آموزان کاشانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه “بنده به نوبه خود نمی‌توانم فرزندم را به مدرسه بفرستم” اظهار داشت: در حالی که شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان در وضعیت نارنجی است، آیا مسئولان دانش‌آموزان خود را به مدرسه می‌فرستند؟

این والدین دانش‌آموز کاشانی با بیان اینکه سلامتی فرزندم بر همه چیز ارجحیت دارد، افزود: مسئولان لازم است تا زیرساخت‌های لازم برای آموزش مجازی و غیرحضوری برای دانش‌آموزان را فراهم کنند در حالی که در تمامی دنیا با شرایط فعلی آموزش مجازی در اولویت است.

حمزه چاوشی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه در نحوه اجرای آموزش به دانش‌آموزان تابع دستورات وزارت آموزش و پرورش و ابلاغیات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان هستیم، اظهار داشت: والدین آخرین اطلاعات و نحوه اجرای کلاس‌ها را از مراجع رسمی و معتبر دریافت کنند.

مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان با بیان اینکه جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده است، افزود: هیچ آموزشی کیفیت آموزش حضوری را ندارد و از سوی دیگر نیز تدابیر لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری کلاس‌ها اندیشیده شده است اما در نحوه برگزاری تابع مقامات استانی و کشوری هستیم.

گزارش از مرتضی نجف‌زاده

انتهای پیام/801/س

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید