آخرین اخبار کاشان

نماینده ولی فقیه در کاشان: جلوگیری از تعطیلی بی‌جهت واحدهای تولیدی کاشان را وظیفه خود می‌دانم

وبکا نیوز

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه کاشان در هر شنونده‌ای به عشاق اهل بیت(ع) شناخته شده است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در انتصاب حقیر به نمایندگی خود در کاشان به سه نکته اشاره دارد؛ نخست فراز تاریخی این منطقه است که به پهنای هفت هزار و 500 سال قبل برمی‌گردد.

وی ضمن اشاره به وارد شدن برخی لطمات به آثار تاریخی کاشان در دوره قاجار و پهلوی به دلیل بی‌کفایت مسئولان وقت افزود: عمده تکیه گاه رهبر معظم انقلاب در این حکم انتصاب به تمدن اسلامی منطقه کاشان بود چراکه کاشان علما و زاهدانی پرورش داده که سرمایه‌های امروز نتیجه تلاش علمای گذشته کاشانی بوده است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه در ابلاغ رهبر معظم انقلاب فداکاری مردم کاشان به پای انقلاب اسلامی را ستودنی دانست و ابراز داشت: کاشان امروز با توصیفات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر سر زبان‌ها افتاده است به نحوی که رهبر معظم انقلاب مردم کاشان را در تمامی صحنه‌ها حاضر دانست.

وی ضمن اشاره به پیشرفت صنعت منطقه کاشان در منطقه کاشان گفت: کاشان از برخی از استان‌های کشور در حوزه‌های مختلف نظیر مجاهدت، صنعت و دیگر حوزه‌ها بالاتر است و بر همین اساس ارتقاء این منطقه مستحق مردم این خطه است اما این ارتقاء باید روند خود را بگذراند.

سلیمانی با بیان اینکه در حکم رهبر معظم انقلاب پنج وظیفه را بر عهده حقیر گذاشتند، تصریح کرد: نخستین وظیفه خدمات دینی است که به شکل جوهری باید در دستور کار هر امام جمعه باید باشد و دیگر وظیفه خدمات اجتماعی است که به دلیل جایگاه ویژه نمایندگی ولایت فقیه در این منطقه از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بر خود وظیفه می‌دانم اگر ببینم واحد صنعتی بی‌جهت رو به تعطیلی می‌رود، در راستای عدم تعطیلی آن قدم بردارم، تاکید کرد: سلوک مردمی به ویژه با جوانان از دیگر وظایف ابلاغی رهبری است و در بخش چهارم تکریم ولی نعمتان به ویژه خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و خادمان به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه غنی‌سازی و محتوابخشی به خطبه‌ها از دیگر وظایف تعریف شده رهبر معظم انقلاب اسلامی است، افزود: بانوان در همه عرصه های انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا کردند به نحوی که از ابتدای انقلاب تاکنون بانوان نقش مهمی را ایفا کردند.

وی ضمن اشاره به تقدیر خدمات 14 ساله رهبر معظم انقلاب ابراز داشت: رهبر انقلاب، آیت‌الله نمازی را عالم، مجاهد و خادم دانست و اگرچه از شهر کاشان به دلیل شرایط جسمانی و بیماری هجرت کردند اما در قلوب مردم کاشان ماندگار بوده و از سوی دیگر نیز باید خدمات آیت‌الله یثربی را گرامی داشت.

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید