آخرین اخبار کاشان

کاشان| 2 میلیون هکتار از اراضی ملی استان اصفهان حدنگاری می‌شود

وبکا نیوز

محمدحسین شاملی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز، اظهار داشت: بنا بر تاکید آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در سال جاری طرح حدنگاری یا همان کاداستر در دو میلیون هکتار از اراضی ملی این استان با هدف کاهش زمین‌خواری و ثبت قطعی مالکیت‌ها اجرا می‌شود.

شاملی ضمن اشاره به اهداف اجرای طرح حدنگاری در استان اصفهان افزود: هدف از اجرای این طرح حفاظتی تثبیت قطعی مالکیت دولت، جلوگیری از زمین‌خواری، پیشگیری از جعل اسناد اراضی ملی و دولتی، تضمین سرمایه‌گذاری در اراضی و شفاف‌سازی در پاسخگویی به استعلامات اشخاص حقیقی و حقوقی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته یک میلیون و 700 هزار هکتار از اراضی استان اصفهان تحت پوشش حنگاری یا کاداستر قرار گرفته است، تصریح کرد: بقیه سهم استان اصفهان نیز تا پایان برنامه ششم توسعه کشور انجام خواهد شد.

شاملی ضمن اشاره به روند انجام طرح حدنگاری  در شهرستان نطنز گفت: برای امسال دو میلیون هکتار از اراضی تحت پوشش طرح و اخذ سند قرار می‌گیرد که سهم اولیه شهرستان نطنز از طرح کاداستر 90 هزار هکتار خواهد بود که این سهم  قابل افزایش است.

مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان ضمن اشاره به رفع مشکلات مردم در کمیسیون رفع تداخلات و رفع مشکلات مسکن روستائیان از طریق واگذاری اراضی به بنیاد مسکن و در محدوده شهرها گفت: این اداره با تعامل با راه و شهرسازی آمادگی دارد تا مشکلات شهروندان را در حداقل زمان رفع کند.

انتهای پیام/804/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید