آخرین اخبار کاشان

وعده‌ای در نطنز که پس از 6 سال هنوز محقق نشد /زیرساخت‌های رفاهی ایستگاه راه آهن بادرود چه زمانی افتتاح می‌شود؟

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، شش سال قبل با پیگیری نماینده دوره نهم مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی و با حضور مدیرکل وقت راه آهن استان اصفهان و جمعی از مسئولان کلنگ ساخت نماز خانه و زیرساخت‌های رفاهی ایستگاه راه آهن بادرود به زمین زده شد.

برای ساخت نماز خانه ایستگاه راه آهن بادرود مبلغ  9 میلیارد و 700 میلیون ریال از محل اعتبارات طرح‌های عمرانی برای سال 94 اختصاص داده شده بود که علی رغم گذشت شش سال هنوز هم این پروژه عمرانی، خدماتی با پیشرفت 90 درصدی هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است .

سیدرضا سادات‌حسینی در حاشیه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در خصوص وضعیت کنونی راه آهن استان اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان به لحاظ جایگاه گردشگری، صنعتی و جغرافیایی و  حمل و نقل از جایگاه مهمی  برخوردار است و میزان تردد و مسافرت مردم از خطوط ریلی نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه استان اصفهان است.

مدیرکل راه آهن استان اصفهان یکی از مهمترین برنامه‌های استان اصفهان را در این دولت توسعه ریلی بر شمرد و گفت: افزایش خطوط، واگن، کیفیت خدمات و حمل و نقل بار و مسافر از دیگر برنامه‌ها و اهداف اداره کل راه آهن استان اصفهان به شمار می‌آید که در دستور کار قرار دارد.

وی ضمن اشاره به جایگاه ویژه صنعت ریلی استان اصفهان در کشور افزود: راه آهن اصفهان رتبه اول در میزان جابجایی بار را در کشور دارد و بخش زیادی از مواد اولیه شرکت‌های بزرگ استان اصفهان از جمله ذوب آهن و فولاد از طریق شبکه ریلی تامین می‌شود.

وی گفت: در مدت هفت سال گذشته بیش از دو هزار کیلومتر خطوط ریلی در اصفهان احداث شده و اکنون 931 هزار کیلومتر مسیر ریلی در این استان فعال است در حالی که در مدت فعالیت این 50 درصد به مجموع واگن‌های حمل و نقل مسافر استان اصفهان افزوده شد.

 مدیرکل راه آهن اصفهان ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا و وقوع بلایای طبیعی نظیر سیل در کشور تاکید کرد: سال 98 با وجود مشکلات و موانع جابجایی مسافر مثل سیل و کرونا بیش از یک میلیون و 200 هزار مسافر از خطوط راه آهن این استان استفاده کردند.

سادات‌حسینی کاهش تاخیر در فعالیت قطارهای مسافربری و همچنین ارتقای کیفیت خدمات از جمله اقداماتی است که برای توسعه حمل و نقل ریلی این استان همسو با دیگر مناطق کشور انجام شده است.

مدیرکل راه آهن استان اصفهان در ادامه افزود: حمل و نقل بار از نظر ایمنی، امکان دسترسی به مناطق در از جاده و کیفیت انتقال آن فرصت خوبی برای فعالان اقتصادی است تا اینکه از این حوزه برای فعالیت خود استفاده کنند و در تحقق برنامه‌های اقتصادی موفق باشند.

وی ضمن اشاره به تکمیل نمازخانه ایستگاه راه آهن بادرود تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مسجد و نمازخانه ایستگاه راه آهن بادرود با تخصیص اعتبارات لازم آماده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد و مسافران خطوط ریلی کشور از آن می‌توانند استفاده کنند.

انتهای پیام/804/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید