آخرین اخبار کاشان

حضور یا عدم حضور دانش‌آموزان کاشانی روزانه رصد می‌شود

وبکا نیوز

حسین مقنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به بازگشایی مدارس با فراز و نشیب‌های مختلف اظهار داشت: در کل کشور و به تبع آن در استان اصفهان و شهرستان کاشان زنگ آغاز مدارس نواخته شد در حالی حقیقت وضعیت خانوارهای دانش‌آموزان از نظر آرامش مناسب نیست.

وی ضمن اشاره به مشارکت و همکاری آموزش و پرورش با دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: بر همین اساس و برای رعایت شدید پروتکل‌های بهداشتی وضعیت را قرمز پیش‌بینی کردیم و از سوی دیگر تمامی مدیران مدارس موظف هستند تا به اولیاء دانش‌آموزان برنامه بدهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان با بیان اینکه برخی مدارس کم جمعیت هستند، ابراز داشت: اگر کلاسی 10 الی 12 نفر باشد نیازی به گروه‌بندی نیست در حالی که مدرسه به کلاس محدود نمی‌شود و بعد از هر کلاس زنگ‌های تفریح را داریم و بر همین اساس عوامل اجرایی مدارس کمتر از والدین احساس تکلیف نمی‌کنند چراکه دانش‌آموزان امانت نزد عوامل اجرایی هستند.

وی با بیان اینکه در هر سه وضعیت کرونا آموزش مجازی ترک نخواهد شد، گفت: در هر صورت آموزش مجازی خواهد بود چراکه آموزش ترکیبی شعار امسال ما است در حالی حضور دانش‌آموزان در مدارس بر عهده شورای مدرسه است و بنا بر تشخیص و شرایط آن مدرسه اقدامات لازم در این زمینه صورت می‌پذیرد.

مقنی ضمن اشاره به پوشش حداکثری آموزش تصریح کرد: هیج دانش‌آموزی نباید از آموزش محروم باشد و بر همین اساس لازم است تا از هر شیوه و راهی آموزش لازم ارائه شود و بر همین اساس علت عدم حضور از طریق فرم‌ها مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش تحصیلی سال جاری را با بحران آغاز کردیم، تاکید کزد: رصد روزانه در دستور کار قرار دارد به نحوی که این رصد توسط مدیران صورت می‌پذیرد و فرم‌های مربوطه به اداره آموزش و پرورش ارسال می‌شود و حداکثر آموزش در هر کلاس حداکثر‌ 35 دقیقه است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان ضمن تقدیر از همکاری عوامل بهداشت و درمان در کنترل بهداشت مدارس این شهرستان افزود: بیش از 100 مدرسه کاشان توسط عوامل بهداشت و درمان از روز شنبه تاکنون رصد شده و مدارس نیز سعی کردند تا امانت‌دار خوبی باشند و موارد بهداشتی را رعایت کنند در حالی مسئولان بهداشت و درمان هر روز مدارس را در نقاط مختلف شهر ارزیابی می‌کنند.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید