آخرین اخبار کاشان

کاشان| مهدهای کودک در شرایط قرمز با یک سوم ظرفیت پذیرش کنند

وبکا نیوز

ام‌البنین متقی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه شهریه برای مهدکودک‌ها با توجه به مصوبه 31 درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان پرداخت علاوه بر حضوری به صورت برخط نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

وی ضمن اشاره به میزان حضور نوآموزان در مهدهای کودک افزود: بر اساس ابلاغ صورت گرفته در شهرها با وضعیت سفید مهدهای کودک با تمام ظرفیت، در وضعیت زرد با 50 درصد ظرفیت و در شهرها با وضعیت قرمز یک سوم ظرفیت امکان حضور نوآموز وجود دارد به نحوی که در یک کلاس 12 متری در وضعیت قرمز حداکثر سه نوآموز می‌تواند حضور داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با بیان اینکه مهدهای کودک با توجه به آنکه جنبه نگهداری نیز دارند می‌توانستند از خرداد نیز فغالیت کنند، ابراز داشت: با توجه به شرایط فعلی اولویت ثبت‌نام نوآموزان با خانوارهایی بوده که مادران شاغل دارند و از 15 شهریور نیز با شروع مدارس فعالیت مهد کودک‌ها آغاز شده است.

وی ضمن اشاره به کاهش میزان ثبت‌نام در مهدکودک‌ها گفت: یکی از دلایل این کاهش ثبت‌نام شیوع ویروس کرونا بوده است به نحوی که برخی از مهدهای کودک به دلیل آمار پایین نوآموزان ثبت‌نامی کلاس تشکیل نداده و عوامل در مرخصی هستند و به طور مثال مهد کودکی که سال قبل 100 نوآموز پذیرش داشته امسال 20 نفر ثبت‌نامی داشته است.

متقی‌نژاد ضمن اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مهدهای کودک توسط عوامل اجرایی این اماکن تصریح کرد: تمامی موارد لازم به مهدهای کودک ابلاغ شده و عوامل اجرایی نیز موظف به رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

انتهای پیام/801/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید