آخرین اخبار کاشان

مدارس کاشان حق اخذ تعهد و رضایت از والدین دانش‌آموز را ندارند/لزوم ثبت عدم حضور دانش‌آموز در فرم مربوطه

وبکا نیوز

احمد عصمتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید اظهار داشت: نگرانی خانواده‌ها از این است که فرزندانشان دچار بیماری نشوند و بر همین اساس اجباری برای حضور دانش‌آموز در مدارس شهرستان کاشان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مدارس باز بوده و عوامل اجرایی در مدرسه حضور دارد، افزود: اگر دانش‌آموز نتواند به هر دلیلی حضور پیدا کند در فرم‌های مربوطه تهیه شده علت عدم حضور دانش‌آموز در این فرم‌ها ثبت و ضبط می‌شود و بر همین اساس والدین دانش‌آموزان با پر کردن این فرم‌ها در گروه بندی قرار می‌گیرند.

معاون ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کاشان با بیان اینکه مدیر مدرسه حق اخذ تعهد و یا رضایت نامه از والدین دانش‌آموز را ندارد، ابراز داشت: اگر دانش‌آموز در مدرسه حضور پیدا نمی‌کند می‌تواند از طریق فضای مجازی امورات را پیگیری کند و عدم حضور دانش‌آموز برای وی غیبت رد نمی‌شود و این موضوع مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش نیز است.

وی ضمن اشاره به وجود امکانات بهداشتی لازم در مدارس و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در آنان گفت: علت عدم حضور در مدارس توسط دانش‌آموز باید در فرم‌های مربوطه ثبت شود اگرچه ممکن است یکی از دلایل نگرانی از ابتلای دانش‌آموز به بیماری یا کرونا باشد.

عصمتی با بیان اینکه با پر کردن این فرم‌ها تحلیل‌های لازم صورت می‌پذیرد، تصریح کرد: اگر معلم تشخیص دهد می‌تواند کلاس‌های خود را کمتر از 35 دقیقه نیز به اتمام برساند و این مهم بنا به تشخیص معلم است؛ دانش‌آموزان کلاس اولی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید بیش از پیش به آنان توجه شود.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید