آخرین اخبار کاشان

موسسه‌های اعتباری کاشان در پرداخت تسهیلات کرونایی توجه بیشتری کنند

وبکا نیوز

مسعود خاندایی روز سه‌شنبه در حاشیه نشست کارگروه بانک‌های شهرستان کاشان بیان کرد: بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه مشاغل آسیب دیده از کرونا توسط بانک‌های عامل کاشان پرداخت شده که بانک ملی با پرداخت ۵۲ درصد از کل تسهیلات، بیشترین میزان مشارکت را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات کرونایی با رشد ۱۲ درصدی نسبت به مردادماه، به یک هزار و ۲۷۴ نفر رسیده است و متقاضیان جدید نیز می‌توانند نسبت به نام‌نویسی در سامانه کارا و پیگیری از سوی بانک‌های عامل اقدام نمایند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان تشریح کرد: ۴۱درصد از پرونده‌هایی که تشکیل شده تا کنون وام خود را دریافت کرده‌اند و در شهریورماه ضمن افزایش ۳۰ درصدی پرداخت‌ها، شاهد بهبود عملکرد بانک‌های دولتی در مقایسه با موسسه‌های خصوصی نیز هستیم.

وی با بیان اینکه با تمدید دوباره سامانه کارا همچنان امکان نام‌نویسی از سوی متقاضیان حقیقی تا پایان شهریورماه وجود دارد، اضافه کرد: بانک‌های برتر شهرستان در حوزه پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به مردم معرفی می‌شوند تا ضمن الگوپذیری سایر نهادهای پولی، از خدمات آنها نیز قدردانی شود.

خاندایی یادآور شد: دولت به منظور حفظ اشتغال اصناف آسیب دیده ناشی از شرایط شیوع ویروس کرونا، اعتبارهای مناسبی را اختصاص داده است که فرمانداری تلاش دارد ضمن برگزاری نشست‌های هماهنگی با بانک‌ها، روند اعطای این تسهیلات را سرعت ببخشد.

شهرستان کاشان با نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و بیش از ۱۵ هزار واحد صنفی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید