آخرین اخبار کاشان

کاشان| خیران در ساخت 84 درصد مدارس استان اصفهان مشارکت دارند

وبکا نیوز

سید مهدی میربد در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در نطنز، اظهار داشت: بیش از 90 پروژه آموزشی و پرورشی در استان اصفهان به همت‌ اداره‌کل نوسازی و با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز افتتاح شده است که اتفاق بسیار بزرگی برای استان اصفهان محسوب می‌شود و باید قدردان خیرین مدرسه ساز باشیم چرا که با مشارکت آن‌ها جایگاه این استان در مدرسه‌سازی و تعلیم و تربیت در سطح کشور به شکل قابل توجهی ارتقاء یافته است.

میربد گفت: علی رغم مشکلات مالی بسیار زیاد که سیستم آموزش و پرورش در بحث مدرسه‌ساری دارد اما با قوت و قدرت بیشتر در امر مدرسه سازی گام برداشته و با مشارکت مردم و خیرین مدرسه ساز توانسته‌ایم با افزایش حدود 10 درصدی نسبت به سال گذشته، مدارس را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان ضمن اشاره به مشارکت قابل توجه خیران در امر مدرسه‌سازی و نوسازی مدارس در استان اصفهان افزود: در سال 98 میزان مشارکت خیرین در ساخت مدارس در سطح استان اصفهان 75 درصد بود که این رقم امسال این درصد به 84 درصد رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان با بیان اینکه 84 درصد این پروژه‌ها توسط خیران و مشارکتی عملیاتی شده است، تصریح کرد: 42 پروژه شامل 325 باب کلاس با زیربنای 45 هزار و 129 متر مربع و اعتبار 703 میلیارد و 958 میلیون ریال اجرایی شده است.

وی گفت: از کل مبلغ اعتبار پروژه‌های مشارکتی 215 میلیارد و 58 ملیون ریال توسط خیران و 278 میلیارد و 631 میلیون ریال توسط بخش دولتی تأمین شده است و همچنین طرح “آجر به آجر” نیز اجرایی شده که در اجرای این طرح مشارکت مردمی و حضور بیشتر خیرین را در احداث و تجهیز فضاهای آموزشی استان توسعه می‌دهد.

وی مهمترین و اصلی‌ترین هدف این طرح را  گسترش مشارکت خرد مردمی در امر مدرسه‌سازی دانست و گفت: جلب مشارکت شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه‌ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.

میربد درخصوص نظارت بر ساخت و ساز مدارس و کیفیت مصالح آن گفت: تامین امنیت دانش‌آموزان از اصول مهم و اصلی در ساخت فضای آموزشی است و تمام فضاها و واحدهای آموزشی استان مطابق آخرین استانداردهای ملی و بین المللی درحال ساخت است.

انتهای پیام/804/ ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید