آخرین اخبار کاشان

۶ طرح آب‌رسانی روستایی منطقه کاشان آماده بهره‌برداری شد

وبکا نیوز

به گزارش ایرنا، محمدرضا اسدی روز جمعه در این زمینه به خبرنگاران بیان کرد: پنج طرح مربوط به شهرستان کاشان و یک طرح نیز در شهرستان آران و بیدگل است که هفته جاری در آیینی با حضور وزیر نیرو از طریق وبینار افتتاح می‌شود.

وی اجرای خط انتقال ۵۲ کیلومتری به مجتمع‌ آب‌رسانی اردهال را مهم‌ترین طرح‌ آب‌رسانی در منطقه دانست و افزود: این طرح با اختصاص اعتبار افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال به اجرا درآمده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان ساخت مخزن‌های ذخیره در طول مسیر خط انتقال با حجم یک هزار و ۵۵۰ مترمکعب را از جمله ویژگی‌های این طرح برشمرد و گفت: این خط انتقال با لوله چدن داکتیل اجرا شده است که به وسیله آن آب آشامیدنی هشت روستای بخش نیاسر تامین می‌شود.

به گفته وی، آب‌رسانی به روستای قهرود با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال و اصلاح شبکه‌های آب‌رسانی چهار روستا به طول ۱۶ کیلومتر از دیگر طرح‌هایی است که به بهره‌برداری می‌رسد.

اسدی اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۳۵۰ نفر با اجرای این طرح‌ها در مجموع از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند، ضمن اینکه اجرای چنین طرح‌های نقش مهمی در تثبیت جمعیت روستایی و پیشگیری از مهاجرت به دیگر نقاط شهرستان دارد.

اهالی ۱۱ شهر و نزدیک به ۷۰ روستا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از خدمات شرکت آب و فاضلاب کاشان بهره‌مند هستند.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید