آخرین اخبار کاشان

دانشگاه فرهنگیان امید و تامین کننده نیازهای واقعی جامعه است

وبکا نیوز

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز جمعه در دیدار با رئیس دانشگاه فرهنگیان، مدرسه را زیرساخت کشور و جامعه دانست و افزود: بخشی از مدرسه فیزیکی اما بخش عمده آن به معلم و استاد بستگی دارد، چون آنها می‌توانند مدرسه‌ها را پربار کنند.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان متولیان و آینده‌سازان کشور هستند و باید بداینم آنها را به دست چه کسانی می‌سپاریم، نباید افتخار کنیم که چه بچه‌های متدینی در مدرسه‌ها تربیت شده‌اند، والله بخش عمده تربیت آنها مربوط به خانواده‌ها است.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با اشاره به حضور، کمک و مشارکت مردم در بخش‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور اظهار داشت: مردم در هشت سال جنگ تحمیلی پای کار بودند و اگر فرماندهان نقش تاثیرگذاری داشتند، با روش‌های کلاسیک و تسلیحات وارفته نبود، بلکه با تفکر بسیجی به پیروزی دست یافتند.

وی حذف هنرستان‌ها را هدر دادن امکانات امور تربیتی دانست و افزود: اگرچه تلخ هست اما باید باور کنیم، در مدیریت اشتباهاتی داشته‌ایم و این اشتباهات در حوزه آموزش و پرورش جدی‌تر بوده است.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: جمعیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در طول پنج سال پیش از دوره مدیریت کنونی از ۱۷ هزار نفر به پنج هزار نفر رسید، چون اعتقاد نداشتند که معلم باید ویژه تربیت شود.

سیدجواد ساداتی‌نژادبا بیان اینکه این نگاه موجب شد در کشور با کاهش معلم روبه‌رو شویم، اضافه کرد: هم اکنون ۶۰۰ هزار نفر معلم کمبود داریم و برای جبران آن از کسانی استفاده می‌شود که از تجربه کافی برخوردار نیستند و دانش‌آموزان در آینده با مشکلاتی روبه‌رو خواهند شد.

وی با اشاره به توسعه رشته‌ها و افزایش شمار دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به ۴۵ هزار نفر در دوره مدیریت کنونی، تصریح کرد: پیش‌تر دانشگاه‌های فرهنگیان را تعطیل نیز می‌کردند اما هم‌اکنون رشته‌های این دانشگاه توسعه هم یافته است.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس با قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز گفت: ۷۷ درصد از مدرسه‌های کاشان از سوی خیرین ساخته شده که در کشور بی‌نظیر است اما وقتی در این مدرسه‌ها معلمان خوب، با تجربه و با کیفیت نباشند، فایده‌ای ندارد.

ساختمانی با ۶ هزار مترمربع زیربنا و امکاناتی منجلمه سالن ورزشی، اجتماعات و آشپزخانه که از سوی خیری کاشانی با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است، تحویل دانشگاه فرهنگیان شد و قرار است در آیینی با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری برسد.

پیش از شیوع ویروس کرونا، نزدیک به ۶۵ هزار نفر دانش‌آموز در ۳۷۲ باب مدرسه کاشان به تحصیل اشتغال داشتند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید