آخرین اخبار کاشان

افزون‌بر ۱۵۷ میلیارد ریال به صنوف آسیب‌دیده از کرونا در کاشان پرداخت شد

وبکا نیوز

به گزارش ایرنا، حسین رمضانی روز یکشنبه در نشست کارگروه بانک‌های کاشان با اشاره به اینکه تسهیلات پرداختی برابر ۳۱ درصد تسهیلات رسیده به بانک‌های عامل است، افزود: سیستم بانکی این شهرستان با پیگیری‌های فرمانداری و مشارکت و همراهی دستگاه‌های اجرایی در پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان اصفهان پیشتاز است.

وی بیان کرد: سیستم بانکی در سطح استان اصفهان عملکرد ۲۷ درصدی در همین مدت داشته که این تفاوت چهار درصدی موید عملکرد بهتر بانک‌های شهرستان نسبت به متوسط استان است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کاشان با اشاره به وجود رکود تورمی در کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال جهش تولید هستیم، امیدواریم بتوانیم کمک حال سیستم تولید باشیم تا بنگاه‌های اقتصادی عملکرد بهتری داشته باشند و با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان نیز در ادامه تشریح کرد: اسفند سال گذشته تنها شهرستانی در کشور بودیم که پس از استان قم به شدت درگیر کرونا شدیم اما در مرکز استان ابتدا متوجه مسائل ما نبودند و از این رو مصوبه‌ها با محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌شد.

مسعود خاندایی اضافه کرد: پس از آن بر اساس مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا به جد موضوع پیگیری شد و اکنون تنها شهرستانی هستیم که پنجمین نشست کارگروه بانک‌ها را با هدف اعتمادسازی در بین مردم برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط دنیا و کشور با وجود دستورالعمل‌ها در حال وخیم‌تر شدن است، اظهار داشت: احتمال می‌رود به واسطه مشکلات به نقطه‌ای برسیم که تصمیم‌های دیگری در سطح ملی یا شهرستانی گرفته شود اما اینها جز با اعتمادسازی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم اثرگذار نمی‌شود؛ چنان که بیشتر افراد از جمله در قالب هیات‌های مذهبی مسائل را رعایت کردند اما آنهایی که رعایت نکردند، به خود و دیگر لطمه زدند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان افزود: این شهرستان در حمایت از مشاغل و واحدهایی که بر اساس تشخیص ستاد مقابله با کرونا در این شرایط متضرر شدند و آسیب دیدند، خوب درخشیده است و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به رتبه نخست کاشان از نظر پرداخت تسهیلات حمایتی در سطح استان اصفهان یادآور شد: نام‌نویسی از متقاضیان تا فردا ادامه خواهد داشت و ریسندگی نیز به مشاغل تحت شمول اضافه شده است که بیشتر شامل شرکت‌هایی می‌شود که دوامشان، استمرار تعدادی از مشاغل را به دنبال دارد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

۴۱۹ هزار و ۴۳ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این میان ۳۵۷ هزار و ۶۳۲ نفر بهبود یافتند و ۲۴ هزار و ۱۱۸ نفر فوت کردند.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با بیش از ۱۵ هزار واحد صنفی و حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید