آخرین اخبار کاشان

مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند گزارش می‌شوند

وبکا نیوز

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردستان، اظهار داشت: تاکنون بیشتر از 200 مورد بازرسی از مدارس اردستان انجام شده که در آن بیش از 68 آیتم را بررسی کرده و مدارسی که هم تمکین نکنند  یا مشکل داشته باشند گزارش آن به مدیر آموزش و پرورش، مرکز بهداشت استان و فرمانداری شهرستان ارسال خواهد شد.

وی افزود: مدارسی که در وضعیت قرمز باشند اصلا نداشته‌ایم و معمولا بالای 80 درصد مدارس موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و تمام مدارس یکبار ویزیت شده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان گفت: سرویس مدارس باید طبق دستورالعمل‌ها موارد بهداشتی را رعایت و اگر دانش‌آموزی هم موردی دارد گزارش آن را به مدارس ارسال کند و در حال حاضر ضد عفونی در تمام مدارس شهرستان انجام می‌شود و مدرسه‌ای نداریم که موارد بهداشتی را تمکین نکنند و شاید در چند بخش مواردی را رعایت نکنند که به آنها تذکر داده می‌شود.

وی ابراز داشت: تاکنون دو دانش‌آموز در مدارس شهرستان اردستان تست آن‌ها مثبت بوده که به گزارش مدرسه و خانواده آن‌ها به مرکز کووید19 ارجاع شده اند و دانش‌آموزانی که مشکوک به کرونا باشند توسط مرکز کووید به‌صورت رایگان مورد تست و آزمایش قرار می‌گیرند.

ذبیحی بیان کرد: طبق سخنان معاون وزیر بهداشت ما همه جای  ایران را در وضعیت قرمز می‌دانیم تا بتوانیم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر و دقیق تر انجام دهیم و در این راستا خیران کمک‌های خوبی را به بیمارستان اردستان داشته‌اند که در این زمینه بیش از چهار میلیارد ریال کمک کردند که همه در جهت تهیه لوازم پزشکی، گان، ماسک و غیره هزینه شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان تاکید کرد: موضوع انسولین در سایه تحریم کمیاب شده و دومین موضوع اینکه توزیع آن خیلی متناسب با تعداد بیماران در شهرستان اردستان نیست و این موضوع را به فرمانداری و مراجع بالاتر در استان اصفهان گزارش داده‌ایم و جلساتی را در مرکز استان اصفهان برگزار کردیم که تاکنون جوابی را دریافت نکرده ایم.

وی با بیان اینکه فروش انسولین در بازار آزاد جرم محسوب می‌شود و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: در حال حاضر به افراد دو عدد با قیمت 42 هزارتومان تحویل می‌شود و در صورت فروش در بازار آزاد مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/802/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید