آخرین اخبار کاشان

استان اصفهان با کمبود مراکز نگهداری معتادان متهاجر رو‌به‌رو است‌

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محسن یارمحمدیان بعد از ظهر امروز در حاشیه نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کاشان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معتاد متجاهر فردی است که در اجتماع رها شده و تمکن مالی برای درمان خود ندارد، اظهار داشت: این افراد بر اثر سیاست‌های از پیش تعیین شده ساماندهی و در مراکز مربوطه تحت درمان قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه امسال سه طرح جمع آوری معتادان در استان اصفهان و به تبع آن در شهرستان‌ها اجرایی شد، افزود: آن مشکلی که وجود دارد میزان ظرفیت با تعداد افرادی که وجود دارد همخوانی ندارد چراکه تنها جمع‌آوری آنان هدف نیست بلکه باید هزینه‌های درمان، خوراک و دیگر موضوعات را پرداخت کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان ضمن اشاره به کمبود مراکز ماده 16 در استان اصفهان ابراز داشت: امیدواریم با اقدامات لازم یک مرکز ماده 16 در کاشان ایجاد شود و در این مرکز تمامی موارد پیش بینی شده است و اقدامات لازم برای این افراد انجام می شود.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعریف معتاد در قانون تغییراتی داشته است، گفت: در ماده 15 معتاد در صورتی که خود را درمان کند مجرم نیست و بر همین اساس این افراد روند درمان خود را طی می کنند اما ماده 16 به آن دست از معتادانی گفته می‌شود که به دنبال درمان خود نیستند که باید در این زمینه ساماندهی لازم صورت پذیرد.

یارمحمدیان با بیان اینکه معتادانی که پیگیر درمان خود هستند، مجرم نیست، تصریح کرد: برای کاشان تصمیم گرفته شد تا مرکز ماده 16 برای کاشان ایجاد شود و همه موارد نظیر آموزش درمان، نظارت و دیگر موارد در این مرکز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه تعداد مرکز ترک اعتیاد در استان اصفهان 400 مرکز است، تاکید کرد: به نظر می‌رسد نسبت به دهه‌های قبل سن اعتیاد کاهش پیدا کرده است و این معضل دنیا بوده و تنها محدود به ایران نیست و بر همین اساس طرح “یار و یاران زندگی” در مدارس، دانشگاه و مهدکودک ها در حال اجرا است که قدرت “نه گفتن” را در کودکان و نوجوانان افزایش دهیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا این طرح تحت‌الشعاع قرار گرفت، افزود: بهزیستی، آموزش و پرورش در این طرح مشارکت دارند اما از طریق فضای مجازی و شاد این موضوع با شیوع ویروس کرونا پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه کارتن خواب‌ها تحت پوشش ما قرار نمی‌گیرند، ابراز داشت: افراد کارتن خواب تحت پوشش بهزیستی هستند در حالی که افراد کارتن خواب معتاد زیر نظر ما بوده که همان معتادان متهاجر هستند که در مراکز مورد نظر تحت درمان قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/801/ ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید