آخرین اخبار کاشان

کاشان| امنیت امروز ما به برکت خون شهداست/شهدا حجج بالغه الهی هستند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی چهارنشبه شب در ویژه برنامه “اسوه‌های مقاومت” ضمن گرامیداشت ایام دفاع مقدس اظهار داشت: آدمی در زندگی به شکل طبیعی مجدوب جاذبه‌ها است و قرآن کریم می‌فرماید اولین جاذبه آدمی وجود آدمی است به نحوی که تا زمانی که چشم باز می‌کند والدین در چشمش درخشش دارد.

وی دومین جاذبه را جاذبه فرزند دانست و افزود: برخی از افراد بلند بالا با جاذبه فرزند به زانو در آمدند و در انقلاب اسلامی نیز بودند افرادی که به خاطر جاذبه فرزند با امام راحل به خاطر اعدام فرزند سر ستیز برآمدند در حالی که فرزند بر اساس فرمایشات پیامبر اکرم(ص) جگرگوشه آدمی است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه سومین جاذبه‌ای که ممکن است انسان را دچار لغزش کند، جاذبه پیرامونی است، ابراز داشت: اگر برادر و خواهر در صراط مستقیم نباشد ممکن است انسان را مورد لغزش قرار دهد و انسان باید بسیار در مسیر مستقیم استوار و محکم باشد به نحوی که وقتی برادرش از وی حق و حقوق بیشتر بخواهد جوابش را با آهن گداخته بدهد.

وی با بیان اینکه چهارمین جاذبه، جاذبه همسر است، گفت: برخی افراد به دلیل یک انتخاب نامناسب در همسر ارزش‌ها را از دست دادند به نحوی که نتوانستند بر این احساس غلبه کنند و بر این ماجرا پیروز شوند؛ اگر همسر مطابق با ایمان و اعتقاد و هدف شوهر است می‌تواند در مسیر درست استوار است اما اگر رابطه خصمانه شود مرد دچار لغزش می‌زند.

سلیمانی اقوام و ارحام را پنجمین جاذبه و دیگر جاذبه‌ها را اموال، شغل و خانه دانست و تصریح کرد: اگر کسی در برابر این جاذبه‌ها بتواند مردانه بایستد و خدا را بر این جاذبه‌ها پیروز کند، به او می‌توان ابر مرد گفت؛ اگر این جاذبه‌ها در مسیر الهی باشند مشکلی ایجاد نمی‌کند و زندگی معنوی و خدایی است.

وی با بیان اینکه اگر امروز در مملکت امنیت دارد به برکت خون شهیدان است، تاکید کرد: شهدا برای ما حجج بالغه الهی هستند و بر همین اساس شهدا نزد خداوند اجر و پاداش الهی دارند در حالی که این افراد زنده هستند و نزد خداوند خود روزی می‌خورند.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید