آخرین اخبار کاشان

انتقاد فرماندار آران و بیدگل از تغییر کاربری اراضی کشاورزی ‌

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آران و بیدگل، اسماعیل بایبردی صبح امروز در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان آران و بیدگل ضمن انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی مزارع کشاورزی آران و بیدگل اظهار داشت: این موضوع به معضلی در بهره‌وری آب‌های زیرزمینی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه کشاورزان با هدف حفظ مالکیت زمین اراضی کشاورزی خود را آبیاری می‌کنند، افزود: این موضوع می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای سفره‌های آب زیرزمینی به دنبال داشته باشد و از سوی دیگر تبعات و معضلات اجتماعی نیز به دنبال دارد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره به عدم استقبال کشاورزان و دامداران از موضوع بیمه ابراز داشت: لازم است تا دفتر صندوق بیمه محصولات کشاورزی به منظور تسهیل امور بیمه‌ای بخش کشاورزی در شهرستان آران و بیدگل به صورت دائم مستقر شود و این موضوع درخواست کشاورزان و دامداران است.

وی با بیان اینکه لازم است برای تغییر کاربری اراضی کم بازده و بدون صرفه اقتصادی اقدامات کارشناسی لازم صورت پذیرد، گفت: این اقدام با محوریت کنترل و کاهش برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی صورت پذیرد و بر همین اساس لازم است تا درخواست به صورت مکتوب به فرمانداری ارسال شود.

بایبردی ضمن اشاره به وارد آمدن خسارت بر اساس بارش‌های بهاره سال قبل به مزارع کشاورزی و باغات شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: بارش‌های بهاره در سال گذشته 38 میلیارد تومان خسارت به مزارع کشاورزی و باغات به ویژه باغات پسته شهرستان آران و بیدگل وارد کرده است.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید