آخرین اخبار کاشان

دانشگاه علوم پزشکی کاشان در غربالگری به مشارکت بسیج احتیاج دارد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، محمد حاجی جعفری صبح امروز جمع اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه برای تامین لوازم حفاظتی ماهانه یک میلیارد تومان نیاز است اظهار داشت: در صورت شرایط استاندارد این هزینه بیش از سه میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند و بر همین اساس لازم است تا ما ورودی بیمار را به بیمارستان کاهش دهیم و در این زمینه لازم است تصمیمات لازم اتخاذ شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم تصمیمات لازم شرایط به اسفند سال گذشته بر می‌گردد و بر همین اساس لازم است تصمیمات لازم در این زمینه به منظور جلوگیری از بروز حوادث اتخاذ شود.

مسعود دهقانی نیز در این جمع با بیان اینکه باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالای 90 درصد اجرایی شود اظهار داشت: در کاشان در بسیاری از اماکن کمتر از 60 درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و این موضوع به دلیل آن است که عوامل بازدارنده در این زمینه وجود ندارد و با وجود تعهد اقدامات قبلی صورت می‌پذیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان ضمن اشاره به مشارکت بسیج در طرح غربالگری و مشارکت ادارات در تامین خودرو افزود: کرونا ورشکستگی بهداشت را ایجاد کرد و 30 درصد مراقبت‌های بیماران کرونایی را کاهش داده است به نحوی که مراقبت مادران باردار نسبت به پیش از کرونا تا 50 درصد کاهش پیدا کرده است.

محمدرضا شریف نیز در این جمع با بیان اینکه در بحران اول کرونا از 715 تخت بیمارستان 600 بیمار کرونایی بستری شده بود اظهار داشت: پرسنل ما پرسنل خسته هستند و در تمام این هفت ماه تلاش کردند به نحوی که در مرداد و شهریورماه فقط 110 کادر درمان بیمار شدند و این مهم به منزله کاهش کادر درمان است.

سرپرست بیمارستان شهید بهشتی کاشان با بیان اینکه لازم است تا ورودی بیماران به بیمارستان شهید بهشتی کاشان کاهش پیدا کند افرود: ما خوشبختانه از کادر بیمارستان در موج اول فوتی نداشتیم اما در موج دوم احتمال این مهم افزایش پیدا می‌کند و پیشنهاد شده تا دو هفته شهر به حالت تعطیل در بیاید تا کادر درمان بتوانند خودشان را ترمیم کنند.

انتهای پیام/801/ح

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید