آخرین اخبار کاشان

افزایش تعداد تست های مثبت ابتلا به کرونا در پنج روز اخیر در کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد:
افزایش تعداد تست های مثبت ابتلا به کووید ۱۹ در پنج روز اخیر در کاشان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: تعداد تست های مثبت ابتلا به کووید 19 در پنج روز اخیر افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، دکتر سید علیرضا مروجی در جمع خبرنگاران افزود: این افزایش تست های مثبت یک هشدار است و نشان می دهد کرونا هنوز در جامعه هست، به طوری که در پنج روز اخیر تست های مثبت از ۳ عدد در روز به ۳۵ مورد مثبت افزایش یافته است.
وی افزایش تعداد تست های مثبت در آزمایشگاه منطقه را نشانه دو موضوع دانست و تصریح کرد: از یک سو سیستم قدرتمند سلامت بیماران را شناسایی می کند و با شناسایی زوهنگام، ضمن پیشگیری بیماران سریع تحت درمان قرار می گیرند.
دکتر مروجی، ادامه داد: از سوی دیگر این موارد مثبت نشان می دهد بیماری کووید ۱۹ هنوز در جامعه هست و بایستی تعامل و مشارکت مسئولین، مردم و رسانه ها تداوم داشته باشد تا روزهای سخت اسفند و فرودرین سال گذشته اتفاق نیفتد.
وی، دلیل عدم نیاز مبتلایان به بستری در بیمارستان را پیگیری و کنترل توسط همکاران دانشگاه علوم پزشکی کاشان در بخش سرپایی در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد.
دکتر مروجی، در ادامه با بیان اینکه روند تعداد بستری های جدید بیماری حاد تنفسی افزایش محسوسی نداشته و بین ۲ تا ۷ نفر متغیر بوده، افزود: تعدادفوتی ها نیز افزایش نداشته و بین صفر تا ۲ نفر در ۱۰ روز اخیر بوده است.
   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید