آخرین اخبار کاشان

شهرداران اردستان نسبت به پرداخت نیم درصد حق کتابخانه‌ها اقدام کنند‌

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حمید رضا تاملی بعد از ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی اردستان از ابتدای سال 97 تا کنون از رشد 600 درصدی در حوزه حضور در جشنواره رضوی بوده‌اند که این مهم جای تقدیر دارد.

وی افزود: با توجه به مختصاتی که شهرستان اردستان دارد بسیار امید بخش است و کسانی که احیانا آدرس غلط در جامعه می‌دهند که اقدامات فرهنگی مخاطبی را در اردستان ندارد و صرفا موضوعات مردم را به مسائل اقتصادی محدود می‌کنند خود نشانگر سند دیگری است که در حوزه کتاب و کتابخوانی همچنین رکوردی توسط مردم ثبت شده است.

فرماندار اردستان گفت: مردم فهیم شهرستان اردستان همیشه نشان داده‌اند که به حوزه فرهنگ علاقه‌مند بوده و متقاضی این بخش هستند و مطالبه دارند و همه دستگاه‌هایی که در این حوزه امکان فعالیت برایشان وجود دارد بایستی نسبت به این مطالبه مردم پاسخ درست را بدهند که شهرداری‌ها در این حوزه نقششان نقش موثری است.

وی با اشاره به اهتمام شهرداران شهرستان اردستان در این زمینه ابراز داشت: برای اداره کتابخانه‌های شهرستان هیچ منبع درآمدی دیگر غیر از  هزینهکرد از محل نیم درصد بودجه شهرداری‌ها وجود ندارد و کاری که می‌توان در زمینه تعمیر و تجهیز برای آن‌ها انجام داد از طریق تملک دارایی صورت گرفته است لذا زیبنده نیست برای شهرستانی که مردم آن در این حوزه از علاقه‌مندی به فرهنگ قرار گرفته باشند و  کتابخانه‌های آن به جهت عدم پرداخت قبض تلفن تماس‌های آن قطع و تماس‌ها برقرار نباشد.

تاملی بیان کرد:  زیاد دنبال چرایی و چگونگی و فلسفه  قوانین و مقررات نباشید و همان مقررات که به شهرداری اجازه می دهد در درآمدها در بخش‌های مختلف احصاء بکند همان مقررات هم موضوع نیم درصد را برای اداره کتابخانه‌ها اختصاص داده است.

فرماندار اردستان تاکید کرد: برای آخرین بار اعلام می‌شود ظرف 10 روز آینده بابت شش ماه اول امسال بررسی در خصوص نیم درصد شهرداری‌ها توسط شهرداران انجام شود و مبلغ مورد نظر را به حساب کتابخانه‌ها واریز کنند در غیر اینصورت ما از راه قانونی موارد را پیگیری خواهیم کرد.

وی ضمن اشاره به افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف تصریح کرد: تمام مشکلات و کمبود منابع شهرداری‌ها را خبر داریم و افزایش سرسام هزینه‌ها وجود دارد که این نیم درصد هم در کنار بقیه می‌تواند انجام شود.

انتهای پیام/802/ ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید