آخرین اخبار کاشان

کارشناسان کشاورزان را به سمت کشت متناسب با اقلیم کاشان ترغیب کنند

وبکا نیوز157223279

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر مرتضایی روز یکشنبه در آیین معارفه مدیر جهاد کشاورزی کاشان، کشاورزی را مظلوم‌ترین بخش اقتصادی کشور برشمرد و افزود: کشاورزان ولی نعمتان جامعه هستند و باید برای آنها ارزش و احترام قائل باشیم زیرا توسعه و تقویت این بخش موجب ضمانت استقلال کشور می‌شود.

وی کشت هزاران هکتار گل محمدی، وجود باغ‌های انار، زعفران، تولید و پرورش ماهیان زینتی را از جمله توانمندی‌های جهاد کشاورزی این شهرستان برشمرد و بیان کرد: کشاورزان منطقه نیاز به آموزش دارند.

فرماندار ویژه کاشان از جهاد کشاورزی خواست که کارشناسان با تجربه‌ای به عنوان مشاور رایگان، آموزش‌های لازم را از مرحله کاشت تا برداشت به کشاورزان منطقه ارایه دهند.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم با اجرای زیرساخت‌های لازم در روستاها، زمینه مهاجرت معکوس روستاییان و کشاورزان را فراهم کنیم که در این راستا مجموعه فرمانداری کوشیده است تا این زنجیره را تکمیل کند و به هدف برسد.

مرتضایی کمک کردن برای ساخت مسکن محرومان در روستاها، احداث استخر ذخیره آب کشاورزی و واگذاری تسهیلات بانکی را از جمله اقدام‌ها در راستای تقویت کشاورزی در این شهرستان برشمرد.

وی با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران به ویژه در مورد نهاده‌های کشاورزی، خواستاری همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی برای بومی‌سازی با شرایط اقلیمی منطقه شد.

فرماندار ویژه کاشان تاکید کرد: مشکلات کشاورزان باید احصا و پس از بررسی، دسته‌بندی شود و بر اساس اولویت در شهرستان، مرکز استان یا در وزارت جهاد کشاورزی با پیگیری برطرف شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز با تجلیل از رشادت‌ها و جانفشانی‌های جهادگران در هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: سه هزار و ۲۰۰ نفر از جهادگران در پشتیبانی از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند.

گودرز صادقی افزود: ۶۴۰ نفر از شهدا، جهادگران استان اصفهان بودند که سهم کاشان از این تعداد ۶۴ نفر بوده است.

وی بیان کرد: بسیاری از استان‌ها به تعداد یک شهرستان از استان اصفهان هم از نظر درگیری در جنگ دخالت نداشتند، به نحوی که شهرستان نجف‌آباد ۲۰۰ نفر جهادگر تقدیم انقلاب اسلامی کرد و امروز موجب افتخار است که میراث‌دار گذشتگان هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی استان اصفهان اضافه کرد: این استان جزو معدود استان‌هایی به شمار می‌رود که دارای سه کانون سنگرسازان بی‌سنگر در مرکز اصفهان، کاشان و نجف‌آباد است.

وی بر توسعه دانش در بخش کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: اگر بتوانیم از فناوری و ابزارهای نوین در بخش زیرساخت‌های کشاورزی استفاده کنیم، کشاورزان و تولیدکنندگان دغدغه پس از تولید را ندارند و نه تنها ضایعات این بخش به حداقل کاهش خواهد یافت، بلکه ارزش افزوده و اشتغال نیز زیاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، رضا مظلومی در ادامه این آیین به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان کاشان معارفه و از خدمات مجید کافی‌زاده قدردانی شد.

در حال حاضر ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین زراعی و ۹ هزار هکتار باغ و گلخانه در شهرستان کاشان وجود دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید