آخرین اخبار کاشان

800 میلیون ریال تسهیلات و کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن در نطنز پرداخت می‌شود

وبکا نیوز

رمضانعلی فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز، ضمن تأکید بر شناسایی افراد واجد شرایط در طرح مسکن اظهار داشت: تامین مسکن و ایجاد سر پناه مناسب برای اقشار ضعیف جامعه  از مهمترین نیازها و اولویت‌های کمیته مسکن محرومان شهرستان نطنز است.

فردوسی گفت: همه مسئولان باید نسبت به حل مشکلات مختلف محرومان و مستضعفان احساس مسئولیت کرده و با همکاری و همراهی سازمان‌ها و ادارات بنیاد مسکن، کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری، مسکن و شهرسازی، دهیاری‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط بتوان مسکن مناسبی را برای آنان فراهم آورد.

فرماندار شهرستان نطنز در ادامه ضمن اشاره به اقشار تحت پوشش منازل مسکونی گفت: این منازل برای خانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب، خانوارهای دارای واحد مسکونی غیرمقاوم در معرض خطر و همچنین خانوارهایی که فاقد توان مرمت مسکن خود در روستاها هستند، ساخته می‌شود.

فردوسی ضمن اشاره به تسهیلات و کمک‌های در نظر گرفته شده برای این طرح مسکن ابراز داشت: تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح 500 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد پنج درصد و با باز پرداخت 12 ساله و همچنین 300 میلیون ریال نیز کمک بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی بیان داشت: تاکنون تعداد 258 نفر متقاضی منزل مسکونی از سوی نهادهای ذی ربط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نطنز معرفی شده‌اند که بنا بر بازدید کارشناسان بنیاد از زمین و ملک‌های مد نظر تعداد 58 نفر متقاضی واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند که به زودی تسهیلات ساخت منزل مسکونی در اختیار آنان قرار داده می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارد که براساس آن قرار است تا پایان امسال، 77 هزار و 440 واحد مسکونی ویژه اقشار محروم و کم درآمد در کشور بسازد؛ این طرح به عنوان اقدام ویژه دولت برای تامین مسکن محرومان است و در کنار آن طرح‌های دیگر مانند ساخت مسکن روستایی یا بهسازی و نوسازی ادامه دارد.

واحدهای مسکونی با متوسط مساحت 60 مترمربع در قالب این طرح به خانوارهای کم درآمد و آسیب‌پذیر ساکن در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم و برای خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر و خانواده‌های محروم و فاقد مسکن ارائه می‌شود.

انتهای پیام/804/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید