آخرین اخبار کاشان

تمامی شهرستان‌های استان اصفهان به جز 2 شهر در وضعیت قرمز قرار دارد

وبکا نیوز

کمال حیدری در گفت‌وگو خبرنگار تسنیم در نطنز، ضمن اشاره به تشدید شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: متأسفانه وضعیت خوبی را نسبت به بیماری کرونا شاهد نیستیم و در سطح استان اصفهان به جز دو شهرستان، سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند.

حیدری گفت: ویروس منحوس کرونا در شهرستان نطنز نیز آرام‌آرام رشد چشمگیری را نشان می‌دهد که خطرناک است و بر همین اساس لازم است تا مردم و سایر دستگاه‌های بین بخشی با همکاری و همراهی همدیگر بتوانیم این بیماری را مدیریت کنیم و از شیوع آن جلوگیری شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به استفاده از زدن ماسک و تاکید بر استفاده از آن در مراکز مختلف تردد و رفت و آمد گفت: باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در بین مردم نهادینه شود و هر کس خود را مسئول بداند تا سال آینده با همین شرایط باید پیش برویم.

حیدری ابراز داشت: ما وقتی در حوزه سلامت و بهداشت موفق هستیم که مردم مشارکت لازم را داشته باشند و موازین بهداشتی مانند ماسک زدن و ضد عفونی کردن مداوم را مطالبه کنند؛ نظارت مردم و فرهنگ عمومی و مطالبه مردمی می‌تواند به ما در مقابله با کرونا کمک کند و بحث بهداشت محیط و تردد در اماکن پر جمعیت جدی گرفته شود و جدی‌تر بر مباحث نظارتی در حوزه بهداشت محیطی کار شود.

وی، همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اداره‌ها و اماکن عمومی را نیز ضروری خواند و افزود: مرکز بهداشت اصفهان شیوه نامه‌های مربوط به بیماری کرونا را به همه واحدهای صنفی و صنعتی، اداره ها و بخش‌های عمومی و خدمات رسانی ابلاغ کرده است اما این موضوع باید نهادینه شود.

انتهای پیام/804/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید