آخرین اخبار کاشان

میزان بستری بیماران حاد تنفسی در کاشان 2 برابر شد

وبکا نیوز

محمد حاجی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به درگیری موج سوم کرونا در کاشان اظهار داشت: با توجه به این موضوع آمار بستری‌ها دو برابر شده است و به تبع آن بخش‌های درگیر در بیمارستان شهید بهشتی شهرستان کاشان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ما درمان بیماران کرونایی و غیرکرونایی است، افزود: به دنبال این هدفگذاری به تمامی بیمارستان‌ها اعلام شده که حداقل 10 درصد از تخت‌های بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند و تمامی بیمارستان‌ها باید این آمادگی را داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان ضمن اشاره به سفر معاون درمان وزیر بهداشت به کاشان ابراز داشت: با اقدامات صورت گرفته و کمک خیران 15 تخت ویژه به تخت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی اضافه شده است و باید به سمتی برویم که تخت‌های عادی را به تخت های ویژه تبدیل نکنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت اکسیژن بیمارستان شهید بهشتی کاشان دو برابر می‌شود، گفت: اکسیژن به این دلیل اهمیت دارد که تمامی بیماران بستری کوییدی نیاز دارند تا برای آنکه اکسیژن خون آنان در وضعیت مناسبی قرار بگیرد باید اکسیژن اضافی دریافت کنند و بر همین اساس در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حاجی جعفری ضمن اشاره به مشارکت خوب خیران در حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: نقاط ابهام در خصوص این بیماری همچنان وجود دارد و دستورات همچنان به روزرسانی می‌شود و اگر موفقیتی در مبارزه با ویروس کرونا داریم به خاطر درمان مطلوب ما بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی درمان‌های صورت گرفته در قبال بیماری کرونا قطعی نیست، تاکید کرد: پلاسما درمانی یکی از روش‌های درمان است اما اهداکننده واجد شرایط تعداد قابل توجهی نیستند در حالی که متقاضی اهدای پلاسما زیاد است چراکه اهدای پلاسما برای پلاسما درمانی شرایط خاص و ویژه‌ای دارد.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید