آخرین اخبار کاشان

اداره پست اردستان ‌مشکلات زیادی دارد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، مهدی جعفری بعد از ظهر امروز به مناسبت 17 مهر روز جهانی پست در نشست خبری اظهار داشت: اداره پست شهرستان اردستان در حال حاضر دارای یک باجه مرکزی و یک دفتر دولتی در شهر زواره و پنج دفتر پیشخوان دولت و سه دفترICT روستایی و دو نمایندگی توزیع روستایی است.

وی افزود: این اداره با توجه به حجم وسیع شهرستان اردستان دارای هشت نفر نیرو شامل هفت مرد و یک زن است که به ازای هر سه هزار و 200 نفر در شهرستان اردستان یک واحد پستی وجود دارد که در استان اصفهان به ازای هر پنج هزار و 18 نفر یک واحد پستی وجود دارد که از این حیث آمار خوبی داریم.

سرپرست اداره پست شهرستان اردستان گفت: بهترین راه مصون ماندن از ابتلا به کرونا عمل به شعار در خانه بمانیم بود که از اوایل اسفند 98 که ویروس کرونا منتشر شد و ابتلای مردم به این بیماری زیاد شد و مجبور به ماندن در خانه شدند بهترین راه کسب و کار را در خریدهای اینترنتی جستجو کردند و بهترین شیوه تامین نیازهای خود را از فروشگاه‌های اینترنتی دریافت کردند.

وی ابراز داشت: نقشی که پست در زمان بیماری کرونا ایفا کرد جزء وظایف ذاتی خود اسست اما در شرایط بحرانی که پای سلامت و جان مردم در میان است بیش از همیشه بر دوش شبکه توزیع و نامه رسان‌های پست سنگینی کرده و آن‌ها را وا می‌دارد یک بار دیگر بر سرمایه اعتماد مردم و تولید کنندگان و فروشندگان تکیه کرده و همگام با کادر درمان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا نقش آفرینی کنند.

جعفری ضمن تاکید بر رسالت پست در حفظ اموال شهروندان بیان کرد: پست جمهوری اسلامی همسو با دیگر متحدان خود و با درک اهمیت این موضوع تلاش کرده با اولویت قرار دادن سلامت شهروندان امانت و بسته‌های آنان را در اسرع وقت حتی در روزهای تعطیل به مقصد برساند.

سرپرست اداره پست شهرستان اردستان تاکید کرد: پست ایران به عنوان نخستین کشور در دنیا با انتشار تمبر یادبود «قهرمانان وطن» به حمایت معنوی از کادر درمانی به عنوان مبارزان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا، تلاش ها و زحمات آن‌ها را ارج نهاد و این موضوع در سایر کشورها نیز مورد توجه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شهرستان اردستان از وسعت و پراکندگی زیادی برخوردار است و نیروهای این اداره و نمایندگی‌ها و دفاتر منتخب با فعالیتی که دارند هنوز نگذاشته‌اند که مردم از خدمات پستی محروم شوند که جای تقدیر دارد و به خصوص نامه رسانان و نمایندگی‌های پستی که در رساندن مرسولات پستی در همه ساعات و تا پاسی از شب اقدام می‌کنند.

جعفری افزود:اداره پست شهرستان اردستان در شش ماهه سال 99 تعداد 35 هزار و 688 مرسوله پستی را از شهرستان اردستان به مقصد سایر کشور صادر و تعداد 58 هزار و 236 مرسوله را به این شهرستان وارد و توزیع کرده که نسبت به مشابه سال گذشته مرسولات وارده رشد 100 درصدی و مرسولات ارسالی رشد 40 درصدی را داشته است.

سرپرست اداره پست شهرستان اردستان  بیان کرد: شهرستان اردستان با توجه به وسعت 12 هزار کیلومتری با مشکلات زیادی روبرو است و این اداره با کمبود امکانات مواجه بوده اما پست ارائه خدمات خود را در دورترین نقطه کویری انجام داده و همه مردم را پوشش می‌دهد که در این زمینه بیش از یک هزار و 500 فقره مرسولات توسط دفاترICT و بیش از دو هزار مرسوله توسط نمایندگی ها انجام شده است.

انتهای پیام/802/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید