آخرین اخبار کاشان

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کاشان برخورد قانونی در پی دارد

وبکا نیوز

مسعود دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به اعمال محدودیت‌ها به واسطه موج سوم کرونا و افزایش آمار مبتلایان اظهار داشت: از 9 تا 15 مهرماه عوامل و کارشناسان بهداشت نسبت به بازدید و بازرسی‌های صنوف و مراکز مختلف اقدام کردند.

وی از 956 بازدید در این بازه زمانی خبر داد و افزود: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته 246 مورد اخطاریه صادر شده است و در این راستا پنج واحد نیز به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان معرفی شدند و 12 واحد نیز اخطاریه تعطیلی دریافت کردند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان ضمن اشاره به افزایش آمار بیماران کرونایی در منطقه کاشان ابراز داشت: از ابتدای مهرماه تا پنجم 201 نمونه از بیماران بستری و 368 نمونه از بیماران سرپایی اخذ شده است که از این میزان 124 نمونه از بیماران بستری مثبت و 169 نمونه از بیماران سرپایی مثبت شده است.

وی ضمن اشاره به اخذ 509 نمونه از بیماران بستری و 569 نمونه از بیماران سرپایی از ششم تا دوازدهم مهر در منطقه کاشان گفت: از این میزان نمونه‌های اخذ شده 305 نمونه از بیماران بستری و 402 نمونه از بیماران سرپایی مثبت اعلام شده است که نشان‌دهنده افزایش آمار مبتلایان است.

دهقانی با بیان اینکه کارشناسان ما روزانه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر فعالیت صنوف و واحدها را از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی رصد می‌کنند، تصریح کرد: 10 گروه بهداشت محیطی در نوبت صبح و در نوبت بعد از ظهر نیز شش گروه بهداشت محیطی فعالیت صنوف و واحدها را رصد می‌کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه مراکز تجمعی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تاکید کرد: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از نصیحت و تذکر گذشته است و اخطارهای کتبی نسبت به تعطیلی صادر شده است و در این زمینه نیز با هیچ واحد و صنفی تعارف نداریم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان با بیان اینکه خوشبختانه در روزهای اخیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان افزایش داشته است، افزود: مردم کمتر در تجمعات حضور پیدا می‌کنند اما هنوز برخی تخلفات مشاهده می‌شود در حالی که شکست کرونا نیاز به مشارکت همگانی است.

وی با بیان اینکه برخی افراد در دیگر شهرها و یا استان‌های مجاور اصفهان امکان جولان ندارند، ابراز داشت: همین افراد که امکان فعالیت در دیگر شهرها و یا استان‌ها را ندارند، در کاشان فعالیت می‌کنند در حالی که شکست کرونا نیازمند مشارکت همگانی مردم است.

دهقانی ضمن اشاره به مشارکت بسیج محلات حوزه بهداشت کاشان گفت: 120 بسیجی خواهر و برادر در این طرح مشارکت دارند و با تماس به هر خانواده وضعیت سلامت خانوارها را در سامانه سیب و با همکاری کارشناسان بهداشت ثبت می‌کنند و قرار است برنامه‌های دیگر برای نظام ارجاع با همکاری بسیج داشته باشیم.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید