آخرین اخبار کاشان

نماینده مردم اردستان در مجلس: اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم قیمت را به واقعیت نزدیک‌تر کرد

وبکا نیوز

حجت‌الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردستان، اظهار داشت: آخرین موضوعی که مربوط به کشاورزان در صحن مجلس شورای اسلامی مد نظر بوده نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی است که باید یک سری اصلاحاتی را در قوانین قبلی انجام داد و  سعی شد تا موضوع به نفع کشاورزان باشد.

وی افزود: کارشناسانی که  نرخ تضمینی را قبلا تعیین می‌کردند  وزنشان نسبت به وزیر کشاورزی از نظر  کارشناسی مقداری بیشتر بود که طی مصوبه‌ای که کمیسیون کشاورزی داشت یک مقداری  نرخ واقعی‌تر و به نفع کشاورز باشد و آن وزن تاثیرگذاری از نظر کارشناسی را بیشتر کرده و صحن علنی هم به آن رأی داد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت:  امیدواریم وضعیت کشاورزی در آینده از نظر این کارشناسی با تعیین نرخ تضمینی محصولات کشاورزی بتواند از کشاورزان بیشتر دفاع کند و مصوبه‌ای بود که در سال آینده می‌تواند خوب باشد و برای امسال هم تاثیر گذار بود و قیمت‌ها نسبت به قیمت اولیه افزایش داشت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس ابراز کرد: موضوعات مختلفی در کمیسیون کشاورزی مطرح است که می‌توان به موضوعاتی همچون محیط زیست، هواشناسی، شیلات، دامداری و نهاده های دامی که هر کدام در جای خود قابل بررسی است و اعضا نسبت به موضوعات مطرح شده راهکارهای لازم را ارائه می‌دهند.

حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد ضمن اشاره به خرید تضمینی محصولات کشاورزان توسط دولت بیان کرد: مطالبات کشاورزان از سال‌های قبل پرداخت شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد و در سال‌های مختلف متفاوت بوده و معوقه‌ای ندارند و پرداخت‌ها انجام شده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص انتخاب وزیر صمت تاکید کرد: وزیر جدید از نظر سوابق  در جهاد و ایام جنگ تحمیلی حضور داشته و جانشین شهید سلیمانی در لشکر ثارالله بوده و بعد از جنگ از مجموعه کارهای دولتی خارج شده و 20 سالی را در بخش خصوصی به فعالیت مشغول بوده است و نظر به سوابق وی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت ضمن از سوی نمایندگان مجلس رای اعتماد گرفت.

انتهای پیام/802/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید