آخرین اخبار کاشان

بافت‌های تاریخی کاشان ضابطه‌مند می‌شوند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، عباس متولی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کاشان دارای سه بافت تاریخی در مرکزی، فین بزرگ و راوند دارد، اظهار داشت: بافت‌های تاریخی کاشان به 600 هکتار می‌رسد که این موضوع نشان‌دهنده گستردگی بافت‌های تاریخی در کاشان است.

وی از آغاز مطالعات تهیه ضوابط اختصاصی ویژه بافت‌های تاریخی کاشان خبر داد و افزود: این مطالعات از بافت مرکزی در کاشان آغاز شده و بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به این موضوع اختصاص داده شده است که به صورت پلاک به پلاک انجام می شود.

مسئول حفظ و احیا بافت‌های تاریخی میراث فرهنگی کاشان با بیان اینکه این شهرستان جزء اولین شهرهای پیشگام کشور در تهیه ضوابط اختصاصی ویژه بافت های تاریخی است، ابراز داشت: این مطالعات در دو مرحله انجام می‌شود تا بتوانیم پس از آن برای ساماندهی و صیانت از بافت تاریخی برنامه‌ریزی کنیم.

متولی با بیان اینکه مطالعات در قالب پایان‌نامه دانشجویان ارشد نخبه و راهنمایی اساتید آن‌ها صورت می‌پذیرد، تصریح کرد: این اقدامات توسط دانشجویان بر روی محله‌های قدیم کاشان و در راستای ثبت ملی احیای بافت تاریخی شهرستان کاشان اجرایی می‌شود.

وی ضمن اشاره به مشارکت و همکاری با دانشگاه شهید بهشتی تهران ویژه پروژه‌های مطالعاتی گفت: در این راستا برای ثبت ملی مرکز محله‌های سوریجان، گذر محله و کِلِهَر کاشان پرونده تشکیل شده است و تاکنون مرکز محله‌های پنجه شاه، محتشم، درب باغ، طاهر ومنصور، درب باغ و کوشک صفوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید