آخرین اخبار کاشان

45درصد کاشانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند/ پلمب 3مرکز و معرفی 7واحد غذایی به مراجع قضایی

وبکا نیوز

رضا رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه “شش هزار و 559 دُز واکسن تا این لحظه تحویل دانشگاه علوم پزشکی کاشان شده است” اظهار داشت: از این تعداد دو هزار و 24 دُز تزریق شده که 710 دُز مربوط به پرسنل درمان، یک هزار و 151 مورد زنان باردار و 148 مورد بیماران خاص بوده است.

وی با بیان اینکه “از 15 شهریور 501 مدرسه زیرپوشش بازدید انجام شده است” افزود: 850 مورد بازرسی از مدارس صورت پذیرفته است به نحوی که حداقل یک بار از مدارس تحت پوشش بازدید صورت پذیرفته است و بر همین اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی 78.5 درصد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به معیارهای بازدید بهداشتی مدارس ابراز داشت: همکاران ما در با بازدیدهای صورت گرفته در اماکن مختلف مشخص شد 60 درصد پروتکل های بهداشتی در مغازه‌ها و پاساژها رعایت شده است.

وی با بیان اینکه “کسبه بازار 57 درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند” گفت: رعایت پروتکل بهداشتی در وسایل نقلیه، اتوبوس و تاکسی 62 درصد بوده است و در مراجعان به ادارات 78 درصد رعایت پروتکل های بهداشتی را داشتیم و به طور کلی مردم 55 درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

رزاقی با بیان اینکه “مردم باید بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند” تصریح کرد: 53 درصد جمعیت کاشان غربالگری شدند و دلیل عدم غربالگری جمعیت باقیمانده عدم همکاری شهروندان با سامانه 4030 است و بر همین اساس از مردم درخواست داریم تا همکاری لازم با این سامانه را داشته باشند و به صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم است.

وی ضمن اشاره به ارائه آموزش‌های لازم به مردم از طریق سامانه 4030 تاکید کرد: بیش از 50هزار پیگیری تلفنی داشتیم که بیش از 20هزار پیگیری آن مربوط به بیماران کرونایی است که اقدامات لازم در این زمینه ویژه شهروندان صورت پذیرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به فعالیت هشت مرکز 16 ساعته در منطقه کاشان افزود: یکی از اهداف این مراکز کاهش بیماران در بیمارستان است و همکاران از هشت صبح تا ساعت 24 در این مراکز آماده ارائه خدمات هستند.

وی با بیان اینکه “از ابتدای مهر 162 مورد بازدید مشترک انجام شده است” ابراز داشت: 850 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی داشتیم که هفت مورد به مراجع قضایی معرفی و سه مورد نیز پلمب شدند و 280 مورد تذکر ارائه شده است.

انتهای پیام/801/س

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید