آخرین اخبار کاشان

ذخیره خونی تمامی گروه‌های خونی در کاشان پایین است

وبکا نیوز

محمدرضا ذیلایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به وجود متقاضی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان بیماری کرونا در کاشان اظهار داشت: متاسفانه سطح آنتی بادی بیماران بهبودیافته کرونایی بالا نیست در حالی که ما پلاسما داریم اما سطح تیتر آنتی بادی آن پایین است.

وی با بیان اینکه زمانی که سطح تیتر آنتی بادی پایین باشد، امکان اهدای پلاسما به بیماران کرونایی جهت بهبود وجود ندارد، افزود: متقاضی برای اهدا وجود دارد، خون‌گیری و اهدا صورت می‌گیرد و پلاسمای خون اهداکننده نیز جدا می‌شود اما تیتر آنتی‌بادی پلاسما پایین است و امکان استفاده برای بهبود بیماران کرونایی وجود ندارد.

رئیس سازمان انتقال خون شهرستان کاشان با بیان اینکه کمبود در مرکز استان اصفهان و دیگر استان‌های کشور نیز با کمبود پلاسما جهت درمان بیماران کرونایی مبتلا هستند، ابراز داشت: در مورد ذخیره خونی سازمان انتقال خون نیز سطح ذخیره خونی در تمامی گروه‌های خونی پایین است و نیازمند اهدای تمامی گروه‌های خونی هستیم.

وی با بیان اینکه با شروع فصل سرما و زمستان میزان اهدای خون توسط اهداکنندگان کاهش پیدا می‌کند، گفت: از تمامی شهروندان درخواست داریم تا برای اهدای خون خود به مراکز انتقال خون در شهرستان کاشان مراجعه کنند و نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند.

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید