آخرین اخبار کاشان

دبیرخانه دائمی پایتخت نهج‌البلاغه ایران در کاشان مستقر شود

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در در آغاز رسمی طرح ملی “کاشان، پایتخت نهج‌البلاغه ایران” ضمن اشاره به 10 سال نخست هجرت و 13 سال قبل از هجرت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) مدت 24 سال امام علی(ع) به جمع آوری قرآن اهتمام ورزیدند.

وی با بیان اینکه در سال 34 امام علی(ع) در دموکراسی حقیقی به حکومت رسید، افزود: ما از امام راحل یک وصیت‌نامه سیاسی الهی داریم که سرلوحه امور مسئولان کشوری است اما هیچ وصیت نامه‌ای به پای وصیت نامه امام علی(ع) نمی‌رسد.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه شاید بالغ بر 100 اثر بر نهج‌البلاغه داریم، ابراز داشت: یکی از آن آثار اثر ابن ابی‌الحدید است؛ کاشان در این عرصه سهم بالا و والایی از خود نشان داد و علاوه بر آن مردم کاشان در زمینه‌های مختلف به خوبی درخشیدند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد نظر ایشان در مورد مردم کاشان گفت: اولین شهر نهج البلاغه توسط قطب‌الدین راوندی شکل گرفت و اولین حافظ نهج‌البلاغه نیز جمال الدین محمد بن حسین غریب کاشانی انجام شد و اولین معجم نهج‌البلاغه نیز آیت الله احمد کاشانی بود.

سلیمانی ضمن اشاره به پیشینه و مفاخر کاشان در دهه‌ها مختلف تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود دبیرخانه دائمی پایتخت نهج‌البلاغه به نام قطب‌الدین راوندی و در کاشان مستقر شود تا هدیه‌ای به کاشانی‌های فعال در حوزه‌های نهج البلاغه در طول ادوار مختلف باشد.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید