آخرین اخبار کاشان

اطلس خوراک ایرانی کاشان تدوین می‌شود

وبکا نیوز

مهران سرمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به تدوین اطلس خوراک ایرانی شهرستان کاشان اظهار داشت: در استان اصفهان برای نخستین بار در کشور دو موضوع کمیته گردشگری خوراک و اطلس خوراک ایرانی در استان اصفهان پیگیری می‌شود.

وی ضمن اشاره به جمع‌آورری خوراکی‌های ایرانی شهرستان کاشان بر اساس فراخوان صادر شده افزود: غذاهای بومی، انواع و تعداد آن بر اساس فراخوان اطلس خوراک ایرانی شهرستان کاشان جمع‌آوری می‌شود تا این غذاها معرفی شوند و متخصصان در امر تغذیه به ویژه آشپزان در این زمینه نقش بسزایی دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان با بیان اینکه پس از جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز این فرخوان اطلاعات مربوطه بررسی می‌شود، ابراز داشت: پس از بررسی جشنواره‌ای در این راستا برگزار و از غذاها نمونه‌برداری شده و بهترین نوع‌های آن برای ثبت ملی و جهانی انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه اولین برنامه نیز در شهرستان کاشان برگزار می‌شود، گفت: این موضوع برای اولین بار در استان اصفهان و شهرستان کاشان برگزار می‌شود و مراحل بعدی متعاقبا به سمع و نظر علاقه‌مندان و فعالان در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید