آخرین اخبار کاشان

هیچ مجوز دفنی برای تدفین در سطح شهر کاشان دیگر‌ صادر نمی‌شود

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، علی اکبر مرتضایی صبح امروز در دیدار با رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان ضمن اشاره به عدم تدفین اموات در آرامستان‌های داخل شهر کاشان اظهار داشت: این تصمیم بنا بر دستور ابلاغی از سوی وزیر کشور و تفاهم بین فرمانداری و نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان اتخاذ شده است و بر همین اساس تدفین اموات در این نقاط ممنوع است.

وی با بیان اینکه متوفیانی که پیشتر نیز نسبت به خرید قبور اقدام کردند، هیچ مجوز دفن برای تدفین در سطح شهر نیز صادر نمی‌شود، افزود: در صورتی که قبوری در داخل شهر خریداری شده باشد ترجیحا دو سر در دارالسلام گلابچی به عنوان معوض به صاحبان قبور مذکور داده می‌شود تا اموات در آن منطقه به خاک سپرده شوند.

فرماندار شهرستان کاشان ضمن تاکید بر رعایت ضوابط بهداشتی در تغسیل و تدفین اموات ابراز داشت: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان از جمله ارگان‌هایی است که در بقاع متبرکه و امور فرهنگی از گذشته تا به حال فعالیت دارد و لازم است تا در این زمینه نیز همکاری های لازم را داشته باشد.

وی ضمن اشاره به اجرای طرح‌های مختلف در بقاع متبرکه شهرستان کاشان گفت: 10 نیروگاه برق خورشیدی نیز با 30 میلیارد ریال اعتبار تا ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و می‌تواند منافع مختلفی را عاید بقاع متبرکه و دیگر بخش‌ها کند.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید