آخرین اخبار کاشان

کاشان| کرونا سقوط به واسطه نگاه به غرب را اثبات کرد / درخشش ایران در عرصه سلامت و خدمت به نیازمندان

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی تبار صبح امروز در حاشیه توزیع اقلام حمایتی با بیان اینکه یکی از مصادیق رحمت به مردم ایران آن است که هر تهدید به فرصت تبدیل می‌شود، اظهار داشت: دشمنان با شیوع ویروس کرونا متصور بودند که ایران متحمل ضرر و زیان‌های قابل توجهی می‌شود اما شیوع کرونا برکات زیادی داشت و یکی از این برکات آن است که به افرادی که نگاه به غرب دارند بفهماند که جز سقوط خبری نیست.

وی با بیان اینکه در غرب از ایمان، کرامت، ارزش‌های اخلاقی و رحم خبری نیست، افزود: در غرب مدیریت بحران و سقوط آزاد خبری نیست و آمریکا در سقوط رکورد زد اما ملت ایران در صعود رکورد زد و این در شرایط سخت، فشار اقتصادی و تحریم‌ها میسر شد و آنچه دنیا از ملت ما دید تعاون، ایثار، گذشت و از خودگذشتگی بود.

امام جمعه موقت کاشان ضمن اشاره به عدم توان مدیریت بحران توسط غرب ابراز داشت: ملت ایران در این حادثه در دو عرصه درخشید؛ یک عرصه جهاد سلامت و دوم جهاد خدمت به نیازمندان است در حالی که دشمن در این دو عرصه سقوط کرد و این موضوعات در هشت سال دفاع مقدس نیز تجلی پیدا کرده بود.

وی با بیان اینکه در این عرصه همه به صحنه آمدند، گفت: طلاب، هیئات انقلابی، نظامیان، پزشکان، پرستاران و همه به صحنه آمدند و عوارض آن در ایران نسبت به دیگر کشورها حداقل است و آنان که ایران را آرزوی قرار گرفتن در ذلت داشتند اکنون خود در ذلت هستند.

وی با بیان اینکه دشمن تلفات در ایران را بیش از این انتظار داشت، گفت: دشمن از کمک‌های مومنانه چیزی سر در نمی‌آورد و این موضوعات در تاریخ ماندگار شد و تمامی این دستاوردها با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب ایجاد شد و کمک‌های مومنانه با رهبری داهیانه ایشان محقق شد.

اسلامی‌تبار‌ با بیان اینکه یک مومن واقعی آبرومندانه و با حفظ کرامت انسانی به مومن دیگر کمک می‌کند، تصریح کرد: این کمک‌ها بدون سر و صدا و مخفیانه انجام شد و این موضوع در راستای رفتار و کردار انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود و این کمک‌ها به موقع انجام شد در حالی که این کمک‌ها بدون درخواست قبلی بوده است.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه کمک‌های مومنانه قابل توجه و گره‌گشا است، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در بحران سلامت و خدمت به نیازمندان به خوبی مدیریت بحران کردند و این موضوعات بسیار عظمت دارد با وجود بروز مشکلات فرصت‌هایی را برای ملت ما ایجاد کرد.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید