آخرین اخبار کاشان

5000 انسولین تا پایان هفته در داروخانه‌های کاشان توزیع می‌شود/رفع کامل کمبود انسولین تا پایان هفته

وبکا نیوز

محسن تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به توزیع انسولین در اکثر داروخانه‌های سطح  شهرستان های کاشان و اران و بیدگل از ابتدای هفته اظهار داشت: از ابتدای این هفته پنج هزار عدد قلم انسولین میان داروخانه‌های منطقه کاشان و آران و بیدگل توزیع و تا پایان هفته نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه معمولابیماران دیابتی بین سه تا هفت قلم انسولین در ماه نیاز دارند، افزود: بخشی از این انسولین در روز شنبه توزیع شده و 70 درصد داروخانه‌های سطح شهرستان کاشان انسولین دارند و مشکل کمبود تا پایان هفته به طور کامل رفع می‌شود و در این زمینه مشکلی نیست.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه داروخانه‌های در سطح شهر کاشان و آران و بیدگل برای توزیع پیوسته در سهمیه‌های بعدی بنا به میزان مراجعه و سهمیه دریافتی به هر بیمار به صورت برنامه‌ریزی شده انسولین تحویل می‌دهند، ابراز داشت: ما در مورد انسولین ایرانی هیچ کمبودی نداریم و این انسولین مورد نظر وارداتی است و علت تاخیر نیز به دلیل بحث گمرک و زمانی است که برای ترخیص نیاز دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دلیل استفاده از انسولین خارجی تسهیل در نحوه استفاده از آن است گفت: در مورد انسولین ایرانی نیز حدود یک سال است که همانند انسولین خارجی نحوه تزریق آن تغییر کرده است و به راحتیِ مشابه خارجی به شکل قلمی قابل استفاده است و بسیاری از افراد دیابتی نیز با مشورت و نظر پزشک خود به استفاده از انسولین‌های ایرانی سوق داده شدند و پیشنهاد می‌شود با توجه به تامین داخلی انسولین ایرانی بیماران محترم با نظر پزشک خود از انسولین‌های داخلی استفاده کنند.

تقی‌زاده با بیان اینکه سهمیه اختصاص داده شده به میزان مراجعه و نوع فعالیت داروخانه متغیر است، تصریح کرد: اکثر داروخانه‌های شهرستان کاشان و آران و بیدگل انسولین دارند اما داروخانه‌های شبانه‌روزی و مرکز شهر که میزان مراجعه بیماران به آن داروخانه‌های بیشتر است، سهمیه بیشتری تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه چند مورد محدود داروخانه‌ها که تمایل به توزیع انسولین نداشتند، انسولین به آنان تخصیص داده نشده است، تاکید کرد: حدود پنج الی شش داروخانه در سطح شهرستان کاشان و آران و بیدگل که تمایل به دریافت سهمیه انسولین نبودند، انسولین به آنان تحویل نشده است اما مابقی داروخانه‌ها سهمیه انسولین خود را دریافت می‌کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان با بیان اینکه شهروندان هر سوالی در رابطه با دارو دارند می‌توانند در ساعات اداری با شماره 190 تماس بگیرند، تصریح کرد: یک برنامه کاربردی به نام “تی‌تک” نیز در بازار وجود دارد که با نصب آن می‌توان علاوه بر انسولین از وضعیت موجودی دیگر داروهای خاص در منطقه و کشور اطلاع پیدا کنند.

انتهای پیام/801/ ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید