آخرین اخبار کاشان

پرواز قیمت گوشت قرمز در کاشان؛ چرا مسئولان نظارت نمی‌کنند؟

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، این روزها قیمت کالاهای اساسی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است به نحوی برخی از اقلام افزایش چند برابری داشته است که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از ناکارآمدی مسئولان در کنترل قیمت‌ها باشد و افزایش قیمت‌ها نیز باعث شده است تا برخی از صنوف از این موضوع سوء استفاده کنند.

قیمت برخی اقلام نظیر گوشت قرمز در کاشان با افزایش حدود 35 درصدی تا 140هزار تومان به فروش می‌رسد اما متاسفانه این قیمت نیز رعایت نمی‌شود و برخی از صنوف گوشت قرمز عرضه شده تا 180هزار تومان نیز عرضه می‌کنند که این موضوع نشانه عدم نظارت است.

موضوع نظارت در این برهه حساس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا شهروندان در شرایط ویژه اقتصادی که قرار دارند بتوانند به راحتی و بدون دغدغه خاطر کالاهای اساسی خود را تهیه کنند در حالی که به نظر می‌رسد چنین نیست.

علی شهروند کاشانی ضمن ابراز نارضایتی از افزایش بیش از انتظار قیمت گوشت قرمز در کاشان اظهار داشت: قیمت گوشت افزایش قابل توجهی داشته است و این موضوع باعث شده است تا صنوف قیمت گوشت را متفاوت ارائه داده و هر کدام برای خود توجیهی داشته باشند.

این شهروند کاشانی با بیان اینکه میزان گوشت عرضه شده به مشتری قیمت مشخصی ندارد، افزود: برخی صنوف ممکن است گوشت ناخالصی را با قیمت گوشت خالص کنند در حالی که برخی شهروندان از این موضوع اطلاعاتی ندارند و گوشت بی‌کیفیت را با قیمتی بالاتر از آنچه باید عرضه شود، تهیه می‌کنند.

وی با بیان اینکه لازم است تا بر واحدهای صنفی نظارت بیشتری صورت پذیرد، ابراز داشت: نظارت در این برهه بیش از پیش احساس می‌شود و لزوم نظارت بیش از پیش توسط دستگاه‌های از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بازرسی اصناف و اداره صمت و تعزیرات در این زمینه با یکدیگر بیشتر همکاری داشته باشند.

حسین دیگر شهروند کاشانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه واقعا با این قیمت‌ها و درآمدها مردم نمی‌توانند حتی مایحتاج روزانه خود را تهیه کنند، اظهار داشت: هر کیلوگرم گوشت بیش از 140هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که بنده با حقوق ماهیانه دو میلیون و 500 هزار تومان نمی‌توانم چه میزان گوشت تهیه کنم در حالی که هزینه اجاره بها، آب، برق، گاز و تلفن و بسیاری از هزینه‌های دیگر را باید پرداخت کنم.

وی با بیان اینکه گوشت مرغ نیز افزایش بسیار زیادی داشته است، افزود: هر کیلو مرغ نیز 27هزار تومان در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود و با این حساب هیچ غذایی نمی‌توانیم تهیه و استفاده کنیم چراکه هزینه و درآمد با یکدیگر همخوانی پیدا نمی‌کند.

این شهروند کاشانی با بیان اینکه تا چه زمانی این افزایش قیمت‌ها می‌خواهد ادامه داشته باشد؟، ابراز داشت: واقعا دیگر قیمت‌ها بی‌رویه افزایش داشته است و شهروندان و مردم به ویژه قشر کارگر توانایی خرید پایینی دارند و از هزینه‌ها بر نمی‌آیند و صدایشان نیز به جایی نمی‌رسد و قیمت‌ها هر روز بلکه هر ساعت عوض می‌شود.

هادی نادری نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز در سراسر کشور بوده و به کاشان محدود نیست، اظهار داشت: افزایش قاچاق گوسفند و عدم تخصیص نهاده‌های دامی با قیمت پایین عاملی شد تا دامداران دام های خود را به فروش برسانند و این موضوع از مهمترین علل افزایش قیمت‌ها است.

رئیس اتحادیه محصولات پروتئینی در کاشان با بیان اینکه قیمت گوشت بسته به میزان خلوص گوشت عرضه شده متفاوت است، افزود: اگر گوشت خالص و بدون چربی باشد تا 140هزار تومان به فروش می‌رسد و در پایین‌ترین قیمت نیز با 100هزار تومان عرضه می‌شود.

گزارش از زهرا جمالی

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید