آخرین اخبار کاشان

رسانه‌های اردستانی در مبارزه با کرونا بسیج شوند/عدم جدی گرفتن کرونا توسط بخشی از سیستم اداری

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان،  فضل الله بصیرت  بعد از ظهر امروزدر جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونای شهرستان اردستان اظهار داشت: اگر بخواهیم به بحران کرونا غلبه کنیم باید همه و هر کس در حوزه تخصصی خود راهی که درست است را برود و کرونا را نمی‌توان برکنار کرد بلکه باید با آن زندگی کرد اما می‌توان با یک تدابیر، برنامه و هم افزایی آن را به حداقل رساند تا دیگر درگیری واگیر و سرایت آن در جامعه نباشیم.

وی افزود: تاکنون چند کشور در خصوص تولید واکسن مطالبی را منتشر کرده‌اند اما با توجه به اینکه این ویروس یک بیماری پیچیده بوده نمی‌توان داروی قطعی برای آن تهیه کرد و هر روز به یک شکل خود را بروز می‌دهد که همه مردم و مسئولان فعلا درگیر این بحران هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردستان ضمن تاکید بر مشارکت همگانی در شکست ویروس کرونا گفت: هر فردی که سه خصوصیت را در خود همچون دلسوزی، وجدان کاری و احساس مسئولیت  افزایش دهد می توان از بروز و شیوع این بیماری جلوگیری کرد.

وی ابراز داشت: منع کردن بعضی از موارد برای مردم راه چاره برای جلوگیری از شیوع کرونا نیست بلکه اگر دستورالعمل‌ها و ابلاغیات را در کشور رعایت کنیم می‌توان کمترین آسیب را از کرونا دید اما موضوعی که خیلی مهم است اینکه عمده مردم و بخشی از سیستم اداری هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند.

بصیرت بیان کرد: بعضی از افراد بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و با اینکه به این بیماری مبتلا هستند در محل‌های شلوغ تردد دارند و موجب سرایت بیماری به دیگران می‌شوند و آن را شوخی گرفته‌اند و همان طور که در حوزه اقتصادی به ما خسارت وارد می‌شد امروز در حوزه سلامت ما دارای ضرر و زیان‌های فراوانی هستیم و مردم باید با هوشیاری و رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات بهداشتی در این زمینه هوشیار باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردستان ضمن اشاره به وظایف کمیته اطلاع‌رسانی تاکید کرد: یکی از وظایف کمیته اطلاع‌رسانی همین موضوع است که مردم را در خصوص هوشیار کردن مردم و فرهنگ چگونگی برخورد با کرونا را فرا بگیرند و به آن عمل کنند.

وی تصریج کرد: تمام افراد جامعه و همچنین اصحاب رسانه باید یک هدف داشته باشند و با همکاری کارشناسان بهداشت و اصناف یک هدف را دنبال کنند و سعی  کنیم  یکدیگر را در این موضوع تخریب نکنیم و به عنوان یک سیستم فرهنگی در جامعه بین مردم و مسئولان رسالت خود را به درستی انجام دهیم.

بصیرت ضمن تاکید بر اجرای رسالت رسانه‌ها در راستای ارتقاء سلامت روحی و جسمی جامعه گفت:  بعضی از رسانه‌ها سیاسی شده‌اند و دنبال تفکرات خاصی هستند و این موضوع اشتباه است و باید در این زمان به معنی واقعی سلامت جامعه را مد نظر قرار داده و نسبت به سلامت روحی و جسمی جامعه تلاش کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردستان افزود: در حوزه سلامت و کنترل کرونا می توانیم در شهر خود کارهای خیلی بزرگ انجام دهیم و قابل کنترل است و باید به یکدیگر احترام گذاشت و هدفمان ریشه کن کردن ویروس کرونا باشد و آن را به حداقل برسانیم تا به آن غلبه کنیم هر که راهش را با دلسوزی ادامه دهد می‌توان موفق بود.

وی ضمن اشاره به افزایش صبر و شکیبایی افراد بیان کرد: تمامی افرادی که در این زمینه فعالیت دارند باید انتقادها را به جان بخرند و آن را قبول داشته باشند و کمیته اطلاع‌رسانی یکی از کمیته‌های مهم ستاد کرونای شهرستان اردستان است که می‌تواند خیلی از مسائل را حل و فصل کند.

انتهای پیام/802/ ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید