آخرین اخبار کاشان

عدم پاسخگویی مردمی‌ترین نهاد کاشان/در شورای شهر چه می‌گذرد؟

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، همین چند وقت پیش بود که سال چهارم از پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان کاشان آغاز به کار کرد و رسما علیرضا پورعسگری به عنوان رئیس شورا در آخرین سال شورای اسلامی دوره پنجم برگزیده شد و رئیس جدید شورا از رویکردهای جدید این نهاد مردمی خبر داد.

اما این موضوع تنها به یک بازدید میدانی از برخی پروژه‌های شهری محدود شد و دیگر هیچ خبری از این نهاد مردمی به بیرون از شهر درز پیدا نکرد در حالی که مردمی‌ترین نهاد یک شهر، شورای شهر آن است که مردم عادی نیز حتی می‌توانند در جلسات علنی آن شرکت کنند و عدم دعوت از خبرنگاران در سال پایانی شورا جای بسی تعجب و تامل است.

پروژه‌های مختلفی در شهر انجام می‌شود که جای پاسخگویی نمایندگان مردم در شورای شهر خالی است و هیچ فرد و نهادی پاسخگوی ابهامات پیش آمده نیست و تلاش خبرنگار تسنیم در برقراری ارتباط با ریاست شورای شهر کاشان راه به جایی نبرده است.

علی هاشمی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه از زمان تغییر ریاست شورای شهر متاسفانه خبرنگاران به جلسات شورای شهر دعوت نمی‌شوند، اظهار داشت: لازم است تا با حضور خبرنگاران کم و کاستی‌ها مطرح و اقدامات انجام شده نیز مطرح و به عموم شهروندان منعکس شود.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر کاشان با بیان اینکه متاسفانه در طول این مدت جلسات شورای شهر از محتوای کافی برخوردار نبوده است، افزود: متاسفانه در طول این مدت تصمیم که بتواند گرهی از مشکلات مردم باز کند تاکنون در شورای شهر کاشان مطرح و مصوب نشده است و صرف دیدن پروژه کار درست نمی‌شود و باید مشکلات شهر و شهرداری توسط نمایندگان مستقیم مردم حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه باید شورای شهر در مورد درآمدزایی شهرداری کاشان جلسات مختلفی برگزار کند، ابراز داشت: باید با برگزاری جلسات مختلف کمبود نقدینگی برطرف شود اما متاسفانه شورای شهر کاشان این روزها در حال انفعال است اما دوست داریم که تعامل هرچه بیشتر و بهتر با خبرنگاران واقعی صورت پذیرد.

هاشمی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر دستور قابل ملاحظه‌ای در شورای شهر کاشان مطرح نشده است، گفت: شورای شهر کاشان با تمامی ادارات فرق دارد و بر اساس قانون مردم عادی نیز می‌توانند در جلسات علنی شورای شهر حضور پیدا کنند اما دلیل عدم دعوت از خبرنگاران را نمی‌دانم و برگزاری جلسات نیز معمولا بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

علی رسول‌زاده نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه همواره اعتقاد بر اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی بوده است، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد در شورای شهر اعتقادی به این موضوعات ندارند در حالی که باید هر فردی وجدان خود را قاضی کند در حالی که اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها می‌تواند به رفع مشکلات مردم منجر شود.

رئیس اسبق شورای شهر کاشان با بیان اینکه این بی‌تفاوتی می‌تواند به مردم آسیب برساند، افزود: به برخی اقدامات انتقاد داریم و امیدواریم این رویه تغییر پیدا کند در حالی که موضوع مهمی تاکنون در شورای شهر کاشان بررسی نشده و دعوت از خبرنگاران نیز به بهانه کرونا انجام نمی‌شود.

به گزارش تسنیم؛ هیئت رئیسه شورای شهر کاشان باید پاسخگوی مردم باشند و عدم شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به جز ایجاد ابهام و  برای مردم و خبرنگاران رهاورد دیگری ندارد و امیدواریم این رویه شورای شهر کاشان تغییر پیدا کند.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید