آخرین اخبار کاشان

انتقاد نماینده ولی فقیه در کاشان از عدم اقدامات مناسب ویژه نابینایان/استعدادهای این بخش از جامعه مورد توجه قرار گیرد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در جمع تعدادی از اعضای انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان کاشان ضمن تقدیر از همراهان این انجمن اظهار داشت: ما پنج حس داریم و هر حس با خودش آورده‌ای از علم را دارد.

وی با بیان اینکه مهمترین احساس چشم و گوش است، افزود: این دو برای انسان علم اکتسابی را دارد و دیگر احساس‌ها علم ذاتی را دارد و از آنان هیچ علمی را کسب نمی‌کند و اینکه من بگویم “عطر قمصر چه بوی خوشی دارد” حسی مربوط به شخص است و دیگر افراد برای درک آن باید بوی خوش عطر قمصر را استشمام کنند.

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن اشاره به روایتی از امام علی(ع) در مورد حواس پنجگانه ابراز داشت: حیات علمی بشر در گرو حواس بینایی و شنوایی است اما حس ششمی وجود دارد به نام حس نبوغ که این حس در افراد متمرکز شده و در صورتی که حسی از دست رفت در یکی دیگر از احساس ها متمرکز و آن تقویت می‌شود.

وی با بیان اینکه افراد نابینا معمولا به لحاظ متمرکز بودن قوی‌تر هستند، ابراز داشت: قبل از انقلاب جامعه بانوان مغفولان جامعه بودند و با فرهنگ غربی به سراغ آنان رفت به نحوی که اگر بانویی بخواهد موازین اسلامی را رعایت کند در تنگنا و مشکلات بوده است.

سلیمانی با بیان اینکه به برکت جمهوری اسلامی بانوان در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی می‌کنند، تصریح کرد: امروز بیشتر بار سلامت و بهداشت بر دوش بانوان این مرز و بوم است و ماجرای تاسوعای چابهار که پیش آمد و یک بانو 11 نفر را طی یک شب جراحی مغز و اعصاب کرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه آنچه مورد انتظار و نیاز جامعه نابیانیان است، اقدامات برای آنان صورت نگرفته است، تأکید کرد: نابینا بر دو نوع است که یک مرتبه مولودی و دیگری غیر مولودی است که وقتی غیرمولودی باشد تطبیق با شرایط برای فرد نابینا بسیار سخت است.

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن تأکید بر توجه به حوزه نابینایان و مشکلات آنان افزود: اگر خدای منان نعمتی را از فردی بگیرد در جای دیگر آن را جبران می‌کند و در این موضوع شکی نیست و وجود هنرمندان معلول گواه این مطلب است اما باید افرادی باشند که این استعدادها را استخراج کنند.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید