آخرین اخبار کاشان

نماینده ولی فقیه در کاشان: هیچ ملتی نتوانست با ضعف سرنوشت خود را در دست بگیرد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در جمع بسیجیان شهرستان کاشان با بیان اینکه قرآن کریم یک سنت ثابت پایدار را به ما بازگو کرده است، اظهار داشت: هیچ پیامبری مبعوث به رسالت نشد مگر آنکه دشمنان در مقابلش صف‌آرایی کردند.

وی ضمن اشاره به روایتی از جوادالائمه(ع) افزود: در متون روایی و دعا بیش از 90 پیامبر نامشان برده شده در حالی که این سوال مطرح است که مابقی آنان چه مأموریت و هدفی را دنبال می‌کردند اما آنچه مسلم بوده آن است که همه پیامبران دشمنان خود را داشتند.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه عده‌ای حق شناسان و خداپرستاران به اصطلاح “رِبّی” و در اصطلاح ما بسیج شدند، ابراز داشت: این افراد با حمایت از پیامبران در راستای حمایت از آرمان‌های پیامبران تمام تلاش خود را به کار گرفتند و در عصر ما ولی فقیه جامع الشرایط و وارث تمام ائمه دین است، انقلاب مبتنی بر دین را عرضه کرد.

وی ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش قدرت بالای ایمان و رهبری امام راحل در پیروزی هشت سال دفاع مقدس گفت: با شروع انقلاب دشمنان با چند برابر گذشته آغاز شد و بسیجیان تحت عنوان حامیان این انقلاب برخاستند و از جان و مال خود گذشتند و قرآن کریم این افراد را “رِبّی” می‌خواند که ویژگی‌های مختلفی دارند.

سلیمانی ضمن اشاره به کلام قاسم بن الحسن(ع) در مورد شهادت تصریح کرد: فرزندان و نوجوانان ما نیز در هشت سال دفاع مقدس در ظلمات شب نوجوانانی نماز شب می‌خواندند و در بیابان طلب شهادت می‌کردند و ما وارث دار این میراث و امانت دار این شجره هستیم.

وی با بیان اینکه بسیجیان به استقبال مرگ می‌روند، تأکید کرد: در هفته بسیج قرار داریم و بر اساس آیات قرآن افرادی که ضعف پذیر نیستند، بسیجی است در حالی که با ضعف هیچ ملتی نتوانست سرنوشت خود را در دست بگیرد و بر همین اساس تمامی افراد که در برابر حرکات ناشایست سکوت کنند، بسیجی نیستند.

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن اشاره به مشکلات و سختی‌های جامعه افزود: هیچ مسئولیتی همیشه هموار نیست و هر مسئولیتی به اقتضاء جایگاه آن مشکلاتی را با خود به دنبال دارد و اگر این اندیشه پیدا شد که ما وظیفه خود را انجام دادیم اول بدبختی ما است چرا که ما به مردم و انقلاب بدهکار هستیم.

وی با بیان اینکه افرادی که برای انقلاب کاری نکردند زبانشان درازتر از مترها از انقلاب طلبکار هستند، ابراز داشت: ما همیشه به این انقلاب بدهکار هستیم و لازم است تا با جان و دل برای این نظام و انقلاب کار کنیم تا بتوانیم بخشی از دین خود را به آن ادا کنیم.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید