آخرین اخبار کاشان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: فرمانده واحدی برای پاسخگویی در حوزه نهاده‌های دامی نداریم

وبکا نیوز

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان ، ضمن اشاره به سیر مراحل از ثبت سفارش تا تخصیص نهاده‌های دامی به تولیدکننده اظهار داشت: برای یک محصولی که غذا است باید تمامی این مراحل در اختیار یک نفر باشد و زمانی که این مراحل پراکنده باشد میزان پاسخگویی کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در زمان پیگیری این مشکلات با این موضوع مواجه است که هر نهادی مشکلات را بر دوش نهاد دیگر می‌اندازد، افزود: در این قضیه ثبت سفارش باید وزارت صمت اقدام کند، بانک مرکزی تخصیص و تأمین ارز، گمرک ترخیص و وزارت کشاورزی که متولی دام، طیور و غذا است وظیفه توزیع را بر عهده دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در دیگر حلقه‌های این زنجیره دخالتی ندارد، ابراز داشت: این وزارت خانه حتی در تعیین قیمت این محصول نیز مدعی است که یک نفر از 14 نفر است و دخالتی در این زمینه ندارد.

وی با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیع مجلس شورای اسلامی حدود چهار ماه با این موضوع درگیر است، گفت: تمامی کسانی که در این حوزه هستند از این موضوع مطلع هستند و ما فرمانده واحدی برای پاسخگویی در حوزه نهاده‌های دامی نداریم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه ما معتقد هستیم وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخگوی این موضوع باشد اما مدعی است که تمام ابزارها در دست من نیست، تصریح کرد: در سال 98 تفویض برخی اختیارات از وزارت جهاد گرفته و به وزارت صمت واگذار شده است در حالی که این موضوع هیچ کمکی نکرده و اوضاع را آشفته‌تر کرده است.

وی با بیان اینکه با توافق دو وزیر صمت و جهاد کشاورزی مقرر شد این اختیارات مجدد به وزارت جهاد کشاورزی برگردد اما رئیس جمهور مخالفت کرد، تأکید کرد: اگر دو وزارت خانه این موضوع را تشخیص دادند رئیس جمهور نیز لازم است تا بنا به تشخیص این دو وزارت خانه این اقدام را انجام دهد و این موضوع از دولت انتطار می‌رود و تمامی سامانه‌ها به سامانه بازارگاه وصل شوند.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید